Aktualności

Wyjazd na Lednicę 2019

1 czerwca 2019 odbyło się katolickie spotkanie młodych - Lednica 2000. Była to już XXIII edycja, w której uczestniczyło blisko 70 tys. osób, w tym młodzież z naszej parafii przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Tegorocznym hasłem spotkania były słowa Wiesz, że cię kocham!.

Z Warszawy wyjechaliśmy o godz. 7:00, a na Polach Lednickich byliśmy po godzinie 12:00. Po wyjściu z autokaru odbyliśmy spacer, aby dojść na miejsce spotkania. Gdy dotarliśmy i znaleźliśmy swoje miejsce do siedzenia, mieliśmy chwilę dla samych siebie. Był to czas na odpoczynek na łonie natury i razem ze wszystkimi.

O godzinie 15:00 rozpoczęła się Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po jej zakończeniu można było korzystać z sakramentu spowiedzi, który odbywał się w dosyć ciekawy sposób - na polach spowiedzi, jako szczera rozmowa z księdzem. Ważnym elementem spotkania była też Msza Św. o godzinie 20 wraz z Adoracją Najświętszego Sakramentu. Elementem kulminacyjnym spotkania było przejście przez Bramę III Tysiąclecia.

O godzinie 0:40 wyruszyliśmy z Pól Lednickich, a w Warszawie byliśmy o godz. 5:00. Mimo dość upalnej pogody, myślę, że każdemu z nas wyjazd się podobał i dostarczył nam wiele pozytywnych wrażeń.

Karolina Olszewska, uczennica klasy gimnazjalnej


Budowa Pijarskiego Kompleksu Edukacyjnego w Rzeszowie

Trwa ostatnia faza budowy Pijarskiego Kompleksu Edukacyjnego w Rzeszowie.    

Grób Pański 2019

Temat Grobu: Dzietność, wielodzietność. Czarne tło to trud, ofiara, ograniczenia, poświęcenie, niezrozumienie społeczne, przykrości przeżywanie przez rodziców. Wielość pieluch oznacza dzieci i radość i poczucie szczęścia z nimi związane. 

Diecezjalne Spotkanie opłatkowe

Spotkanie Opłatkowe Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Warszawskiej miało miejsce w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach (ul. Gwintowa 3) w niedzielę, 30 grudnia, 2018 r. 

Ogłoszenia duszpasterskie

XII Niedziela zwykła, 23 czerwca 2019 r.

1. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

a. w niedziele o godz. 17.30,
b. a w dni powszednie po Mszy św. o g. 18.00.

Uczestnicząc w nich wynagradzamy Panu Bogu za grzechy nasze i bliźnich, nadto prosimy o siły do wypełniania codziennych obowiązkach.

2. Jutro Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

3. Modlitwa w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem o. Józefa Markowicza CSsR i grupy Odrodzenie w środę, 26 czerwca, od godz. 15.00.

4. Doroczne wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy w czwartek, 27 czerwca. Za Jej pośrednictwem w środy przedkładamy Bogu Ojcu osobiste i wspólne podziękowania i prośby.

5. Obrzęd błogosławieństwa wianków, na zakończenie dawnej oktawy Bożego Ciała, w czwartek po wieczornej Mszy św.

6. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek, 28 czerwca. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji moralnej odnowy narodu polskiego i intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa dla upamiętnienia pierwszego objawienia się Pana Jezusa na Siekierkach w piątek, od godz. 15.00 do 17.00 w kaplicy na miejscu objawień.

8. Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, którzy są wielkimi filarami Kościoła w sobotę, 29 czerwca. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu polecamy Bożej opiece wszystkich wierzących, w tym pasterzy Kościoła. Taca będzie przeznaczona na tzw. daninę Św. Piotra.

9. W ostatnią sobotę miesiąca „Wieczór z Maryją”, nabożeństwo ku czci naszej Matki i Królowej. Modlitwę animować będą duchowi niewolnicy Maryi. Zapraszamy.

10. Dziś, przy wyjściu z kościoła, członkowie Rady Osiedla Siekierki kontynuują zbiórkę podpisów pod dwiema petycjami – w sprawie likwidacji kopalni kruszywa i związanego z nią uciążliwego transportu ciężarówkowego oraz w sprawie pilnej modernizacji boiska szkolnego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 przy ul. Gościniec 53. Przy składaniu podpisu pod petycjami nie trzeba ani PESELU ani numeru Dowodu Osobistego.

11. W przyszły weekend wspólnota Przymierze Miłosierdzia poprowadzi w sanktuarium rekolekcje dla dorosłych Ruah. Zapisy przez stronę internetową wspólnoty.

12. A dziś gościmy misjonarki tejże wspólnoty, które w lipcu w raz z o. Henrique udadzą się do Rwandy i Mozambiku, gdzie będą prowadzić rekolekcje ewangelizacyjne i pomagać w budowie centrum medycznego i kaplicy. Prosimy o krótkie przedstawienie projektu.

13. Pielgrzymom i Parafianom, wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznego i owocnego wypoczynku.

A + M + P + I

Msze Święte

Niedziele i uroczystości

  • godz. 8.00
  • godz. 9.30
  • godz. 11.00
  • godz. 13.00
  • godz. 18.00

Dni powszednie

  • godz. 7.30 (w kaplicy)
  • godz. 18.00

Spowiedź

  • kwadrans przed mszami świętymi

Kalendarium