Aktualności

Inauguracja roku szkolnego u Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach

W niedzielę 8 września br. Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w Warszawie przeżywało uroczystość odpustową, która była połączona z inauguracją roku szkolnego 2019/2020. Kaznodzieją był ks. dr Adam Węgrzyn, salezjanin, który prowadzi telewizyjny program dla dzieci „Ziarno”. W ramach inauguracji najpierw odbyło się 16. Forum Edukacyjne poświęcone innowacjom pedagogicznym. Gościem spotkania był o. Miguel Giráldez, asystent generała Zakonu z Rzymu. Głównej Mszy świętej o godz. 13.00 przewodniczył i homilię wygłosił o. Mateusz Pindelski, wyższy przełożony polskich pijarów. Podczas Eucharystii pracownicy oświaty zawierzyli dzieło wychowania Matce Bożej Nauczycielce Młodzieży. Oprawę wokalną zapewnił Zespół „Florentes”. W uroczystości uczestniczyli uczniowie i nauczyciele katolickich szkół z Warszawy oraz z pijarskich kolegiów: Bolesławca, Elbląga, Katowic, Krakowa, Łowicz i Poznania. Jak również budowniczowie i darczyńcy, którzy przyczynili się do budowy nowego gmachu pijarskiej szkoły w Warszawie. Po liturgii niektórzy jej uczestnicy mogli zwiedzić wzniesiony budynek, który się mieści przy ul. Gościniec 1.

Zapraszamy na Inaugurację 31. Parafiady

Zapraszamy na Inaugurację 31. Parafiady

Wszystkich Przyjaciół i Sympatyków ruchu parafiadowego serdecznie zapraszamy na Inaugurację 31. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży. W niedzielę, 7 lipca 2019 r. o godz. 16.00 zapraszamy do Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach na Uroczystą Eucharystię pod przewodnictwem przełożonego polskich pijarów, o. Mateusza Pindelskiego. Po Ceremoni Otwarcia z zapaleniem parafiadowego znicza na Fortach Siekierkowskich odbędzie się festyn i okolicznościowy koncert.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXV Niedziela zwykła - 22 września 2019 r.


1. Dziś drugi dzień Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin do Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.

2. Dzisiaj w liturgii wspominamy Błogosławionych pijarów, męczenników Wojny Domowej w Hiszpanii, o. Dionizego Pamplona i jego Towarzyszy.

3. Spotkanie młodych, którzy rozpoczynają dwuletni cykl przygotowania do bierzmowania i ich rodziców - 22 września o g. 16.30. Zapraszamy uczniów z pierwszych klas szkół ponadpodstawowych i starszych.

4. Msza św. w intencji o. Bogdana Dufaja z racji Imienin jutro, 23 września, o g. 18.00.

5. Wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa (1440-1505), prezbitera, Patrona Warszawy, w środę, 25 września.

6. Modlitwa w intencji Ojczyzny animowana przez o. Józefa Markowicza CSsR i grupę Odrodzenie także w środę, od g. 15.00.

7. W piątek, 27 września, wspomnienie św. Wincentego à Paulo (1581-1660), prezbitera, duszpasterza galerników, założyciela Zgromadzeń Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia.

8. W sobotę, 28 września, wspomnienie św. Wacława, męczennika, patrona Czech.

9. Rekolekcje dla dorosłych 35+ „Ruah” pod hasłem „Oto wszystko czynię nowe” (Ap 21,5), prowadzone przez wspólnotę Przymierze Miłosierdzia 28 i 29 września br. Zapisy mailowo: ruah.warszawa@gmail.com lub telefonicznie - tel. 503 398 716.

10. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji moralnej odnowy narodu polskiego i intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa w sobotę, od g. 15.00 w kaplicy, a g. 18.00 Msza św. w tej intencji.

11. Kolejny dzień rekolekcji, przygotowujący do aktu zawierzenia się Jezusowi przez Niepokalane Serce NMP w sobotę, 28 września, od godz. 17.30, a w ramach tych ćwiczeń „Wieczór z Maryją”.

12. Msza św. w intencji o. Rafała Petkowicza, wikariusza, z racji Imienin w niedzielę o g. 18.00.

13. Jubileuszowe obchody 30 rocznicy odrodzenia się Caritas Archidiecezji Warszawskiej w przyszłą niedzielę o godz. 12.30 w kościele seminaryjnym przy Krakowskim Przedmieściu.

14. Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży archidiecezji organizuje pielgrzymkę rowerową do katedry św. Jana Chrzciciela w Warszawie pod hasłem „Rower z Prymasem”, w dniu 5 października 2019 r. Do wyboru są trzy trasy:
Laski (18 km),
Wrociszew (70 km,
Zuzela (120km),
Meta: archikatedra Warszawska i Msza Św. godz. 19.00. Więcej informacji na afiszu i stronie archidiecezji.

15. Z racji zbliżającej się rocznicy aresztowania S.B. Stefana Kard Wyszyńskiego, Prymasa Polski, przez władze Polski Ludowej 25 września, odmówmy modlitwę o jego rychłą beatyfikację.

A + M + P + I

Msze Święte

Niedziele i uroczystości

  • godz. 8.00
  • godz. 9.30
  • godz. 11.00
  • godz. 13.00
  • godz. 18.00

Dni powszednie

  • godz. 7.30 (w kaplicy)
  • godz. 18.00

Spowiedź

  • kwadrans przed mszami świętymi

Kalendarium