Ogłoszenia duszpasterskie

XXV Niedziela zwykła – 20 września 2020 r.

1. Dzisiaj:

a. Msza św. rozpoczynająca przygotowanie dzieci do I Spowiedzi i Komunii św. o godz. 16.00. Odpowiedzialną za przygotowanie jest s. Faustyna CSFN.
b. Spotkanie młodzieży, która rozpocznie przygotowanie do bierzmowania i ich rodziców w sali teatralnej o g. 16.30. Zapraszamy uczniów z pierwszych klas szkół ponadpodstawowych. Odpowiedzialnym za przygotowanie jest o. Radosław Torba.
c. Kwesta prowadzona przez członków Parafialnego Zespołu Caritas dla wsparcia Parafian będących w potrzebie. Za każdy dar dziękujemy!
d. Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: „Wspólnie brońmy rodziny”. Rozpoczęcie na Placu Zamkowym o godz. 12.00. Polecamy!

2. Święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty jutro, 21 września.
3. Wspomnienie Błogosławionego Dionizego Pamplony i jego Towarzyszy, hiszpańskich pijarów, męczenników, we wtorek, 22 września.
4. Wspomnienie Św. o. Pio, prezbitera w środę, 23 września.
5. Msza św. w intencji o. Bogdana Dufaja z racji Imienin w środę, o g. 18.00.
6. Wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa (1440-1505), prezbitera, Patrona Warszawy, w piątek, 25 września.
7. Wieczór z Maryją – nabożeństwo dla uczczenia Matki Bożej w sobotę po wieczornej Mszy św.
8. Spotkanie młodych, którzy kontynuują przygotowanie do bierzmowania w przyszłą niedzielę, 27 września o g. 16.30. Odpowiedzialny za przygotowanie jest o. Rafał Petkowicz.
9. Zachęcamy do skorzystania z obywatelskiego prawa i poparcia projektów, które mogą być zrealizowane z budżetu obywatelskiego na terenie naszego osiedla. Wykaz projektów i zasady głosowania są na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl. W przedsionku kościoła są wyłożone też ulotki. Dziękujemy za obywatelską aktywność i oddanie głosu.
10. Pijarskie wydawnictwo „eSPe”, które działa na rynku od 20 lat, dzisiaj prezentuje swą ofertę czytelniczą. Prosimy przedstawiciela wydawnictwa o podanie dokładniejszej informacji.

A + M + P + I

Aktualności

Parafialna pomoc

Drodzy Parafianie,
zachęcam Was do wsparcia z najbliższego sąsiedztwa osób starszych i zależnych od innych w realizowaniu codziennych potrzeb. Oczywiście chodzi o osoby, u których nie wykryto koronawirusa SARS-CoV-2 i osoby, które nie przebywają w kwarantannie domowej, ale tych, którzy z uwagi na wiek lub inne okoliczności powinny pozostać w domach.  

Droga Siostro,
Drogi Bracie!
jeżeli z powodu koronawirusa nie powinieneś wychodzić z domu przyjmij naszą pomoc. Możemy zrobić zakupy, zadbać o Twoje recepty itp. Zachęcamy, abyś się do nas zgłosił mailowo lub telefonicznie.

Nasz adres:
Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Wyznawców, ul. Gwintowa 3, Warszawa mail: sanktuarium@pijarzy.pl, lub telefon: 22 841 58 44.

Z Bożym błogosławieństwem

o. Tadeusz Suślik SchP

Msze Święte

Niedziele i uroczystości

  • godz. 8.00
  • godz. 9.30
  • godz. 11.00
  • godz. 13.00
  • godz. 18.00

Dni powszednie

  • godz. 7.30 (w kaplicy od 14 kwietnia 2020)
  • godz. 18.00

kwadrans przed mszami świętymi

Transmisje Mszy św.

Msze w rozgłośniach radiowych o zasięgu ogólnopolskim w niedziele - Transmisja Mszy Świętej z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie
1. Program Pierwszy Polskiego Radia - godz. 9:00.
2. Radio Maryja - godz. 9:00.
3. Program Pierwszy Polskiego Radia - godz. 19:00.

Więcej transmisji

Kalendarium