Aktualności

Inauguracja roku szkolnego u Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach

W niedzielę 8 września br. Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w Warszawie przeżywało uroczystość odpustową, która była połączona z inauguracją roku szkolnego 2019/2020. Kaznodzieją był ks. dr Adam Węgrzyn, salezjanin, który prowadzi telewizyjny program dla dzieci „Ziarno”. W ramach inauguracji najpierw odbyło się 16. Forum Edukacyjne poświęcone innowacjom pedagogicznym. Gościem spotkania był o. Miguel Giráldez, asystent generała Zakonu z Rzymu. Głównej Mszy świętej o godz. 13.00 przewodniczył i homilię wygłosił o. Mateusz Pindelski, wyższy przełożony polskich pijarów. Podczas Eucharystii pracownicy oświaty zawierzyli dzieło wychowania Matce Bożej Nauczycielce Młodzieży. Oprawę wokalną zapewnił Zespół „Florentes”. W uroczystości uczestniczyli uczniowie i nauczyciele katolickich szkół z Warszawy oraz z pijarskich kolegiów: Bolesławca, Elbląga, Katowic, Krakowa, Łowicz i Poznania. Jak również budowniczowie i darczyńcy, którzy przyczynili się do budowy nowego gmachu pijarskiej szkoły w Warszawie. Po liturgii niektórzy jej uczestnicy mogli zwiedzić wzniesiony budynek, który się mieści przy ul. Gościniec 1.

Zapraszamy na Inaugurację 31. Parafiady

Zapraszamy na Inaugurację 31. Parafiady

Wszystkich Przyjaciół i Sympatyków ruchu parafiadowego serdecznie zapraszamy na Inaugurację 31. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży. W niedzielę, 7 lipca 2019 r. o godz. 16.00 zapraszamy do Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach na Uroczystą Eucharystię pod przewodnictwem przełożonego polskich pijarów, o. Mateusza Pindelskiego. Po Ceremoni Otwarcia z zapaleniem parafiadowego znicza na Fortach Siekierkowskich odbędzie się festyn i okolicznościowy koncert.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela zwykła - 15 września 2019 r.

1. W Polsce dzisiaj rozpoczyna się IX Tydzień Wychowania pod hasłem: Nauczycielu, gdzie mieszkasz? (J 1, 38). To przede wszystkim czas modlitwy za dzieci i młodzież, nauczycieli, wychowawców oraz rodziców.

2. Spotkanie dzieci, które się przygotowują do I Spowiedzi i Komunii św. i ich rodziców - dzisiaj o g. 11.00. Odpowiedzialnym za przygotowanie jest o. Radosław Torba.

3. Spotkanie młodzieży, która kontynuuje przygotowanie do bierzmowania - dzisiaj o g. 16.30.

4. Spotkanie młodych, którzy rozpoczną dwuletni cykl przygotowania do bierzmowania i ich rodziców - 22 września o g. 16.30. Zapraszamy uczniów z pierwszych klas szkół ponadpodstawowych. Odpowiedzialnym za przygotowanie jest o. Rafał Petkowicz.

5. Jutro wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

6. Pojutrze wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, Metropolity Warszawskiego.

7. We wtorek 80 rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. W modlitwie pamiętajmy o poległych na Wschodzie w obronie naszej Ojczyzny.

8. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej 17 września (wtorek) o godz. 19.30.

9. Z okazji Dnia Elektryka:

a. Msza św. w intencji pracowników PGNiG „Termika” z Elektrociepłowni „Siekierki” oraz ich Rodzin we wtorek o godz. 18.00.
b. dzień Otwarty w Elektrociepłowni na Siekierkach i Żeraniu w sobotę 21 września w godz. 9.00-15.00.

10. Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i młodzieży 18 września (środa).

11. Wspominamy Błogosławionych męczenników Wojny Domowej w Hiszpanii:

a. pijarek s. Marii Baldillou i Towarzyszek, - 19 września (czwartek),
b. a pijarów: o. Dionizego Pamplona i Towarzyszy - 22 września (niedziela).

12. Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty 21 września (sobota).

13. 35. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w Częstochowie odbędzie się w dniach 21-22 września br. Podczas tej uroczystości dokona się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, ślubowanie nowych doradców życia rodzinnego oraz zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski. Parafia nie organizuje wspólnego wyjazdu, ale zachęcamy do indywidualnego pielgrzymowania.

14. Fundacja „Bo Warto”, Dom Kultury „Dorożkarnia” i Szkoła Podstawowa Nr 3 zapraszają na VIII ŚWIĘTO SIEKIEREK, które odbędzie się dzisiaj w godz. 15.00 – 18.00 przy Domu Kultury i Szkole Podstawowej Nr 3. W programie wiele atrakcji i niespodzianek.

15. Zmarli:

a. STANISŁAW WACŁAW OSOWSKI, lat 80, mieszkał przy ul. Bluszczańskiej, Pogrzeb odbędzie się 19 września o. godz. 11.20 na Cmentarzu Bródnowskim.
b. O. ANDRZEJ SZCZEPANIAK, lat 59, posługiwał w naszej Parafii w latach 2013-2017. Ostatnio był we wspólnocie Katowicach. Msza pogrzebowa w Krakowie przy ul. Dzielskiego 1, 18 września o godz. 13.00. Pochowany będzie na Cmentarzu Rakowickim.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

A + M + P + I

Msze Święte

Niedziele i uroczystości

  • godz. 8.00
  • godz. 9.30
  • godz. 11.00
  • godz. 13.00
  • godz. 18.00

Dni powszednie

  • godz. 7.30 (w kaplicy)
  • godz. 18.00

Spowiedź

  • kwadrans przed mszami świętymi

Kalendarium