Zapraszamy na Inaugurację 31. Parafiady

Wszystkich Przyjaciół i Sympatyków ruchu parafiadowego serdecznie zapraszamy na Inaugurację 31. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży. W niedzielę, 7 lipca 2019 r. o godz. 16.00 zapraszamy do Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach na Uroczystą Eucharystię pod przewodnictwem przełożonego polskich pijarów, o. Mateusza Pindelskiego. Po Ceremoni Otwarcia z zapaleniem parafiadowego znicza na Fortach Siekierkowskich odbędzie się festyn i okolicznościowy koncert.

Wyjazd na Lednicę 2019

1 czerwca 2019 odbyło się katolickie spotkanie młodych - Lednica 2000. Była to już XXIII edycja, w której uczestniczyło blisko 70 tys. osób, w tym młodzież z naszej parafii przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Tegorocznym hasłem spotkania były słowa Wiesz, że cię kocham!.

Z Warszawy wyjechaliśmy o godz. 7:00, a na Polach Lednickich byliśmy po godzinie 12:00. Po wyjściu z autokaru odbyliśmy spacer, aby dojść na miejsce spotkania. Gdy dotarliśmy i znaleźliśmy swoje miejsce do siedzenia, mieliśmy chwilę dla samych siebie. Był to czas na odpoczynek na łonie natury i razem ze wszystkimi.

O godzinie 15:00 rozpoczęła się Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po jej zakończeniu można było korzystać z sakramentu spowiedzi, który odbywał się w dosyć ciekawy sposób - na polach spowiedzi, jako szczera rozmowa z księdzem. Ważnym elementem spotkania była też Msza Św. o godzinie 20 wraz z Adoracją Najświętszego Sakramentu. Elementem kulminacyjnym spotkania było przejście przez Bramę III Tysiąclecia.

O godzinie 0:40 wyruszyliśmy z Pól Lednickich, a w Warszawie byliśmy o godz. 5:00. Mimo dość upalnej pogody, myślę, że każdemu z nas wyjazd się podobał i dostarczył nam wiele pozytywnych wrażeń.

Karolina Olszewska, uczennica klasy gimnazjalnej

Budowa Pijarskiego Kompleksu Edukacyjnego w Rzeszowie

Trwa ostatnia faza budowy Pijarskiego Kompleksu Edukacyjnego w Rzeszowie.

Grób Pański 2019

Temat Grobu: Dzietność, wielodzietność. Czarne tło to trud, ofiara, ograniczenia, poświęcenie, niezrozumienie społeczne, przykrości przeżywanie przez rodziców. Wielość pieluch oznacza dzieci i radość i poczucie szczęścia z nimi związane.

XV Niedziela zwykła, 14 lipca 2019 r.

1. Wspomnienie św. Pompiliusza Marii Pirrottiego (1710-1766), pijara, prezbitera przypada jutro. Był nauczycielem, kaznodzieją, rekolekcjonistą, spowiednikiem. Jako jeden z pierwszych szerzył w Italii kult Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2. Wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel we wtorek, 16 lipca. Maryja objawiła szkaplerz Szymonowi Stockowi, generałowi karmelitów w Cambridge (1251 r.) i obiecała, że kto będzie go nosił do śmierci, nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Osoby, które chciałyby przyjąć szkaplerz zapraszamy na Mszę Świętą we wtorek o g. 18.00.

3. Modlitwa w intencji ojczyzny pod przewodnictwem o. Józefa Markowicz CSsR w środę od godz. 15.00.

4. Wspomnienie Św. Szymona z Lipnicy, prezbitera, w czwartek, 18 lipca.

5. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek, o godz. 19.00.

6. Wspomnienie Bł. Czesława (ok. 1180 - ok. 1242), prezbitera, w sobotę, 20 lipca.

7. Nocne czuwanie w sobotę, 20 lipca. Rozpoczniemy je Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

8. W sierpniu z Warszawy na Jasną Górę wyruszą pielgrzymki: akademicka, niepełnosprawnych i paulińska. Zachęcamy do skorzystania z tej formy formacji i modlitwy. Więcej informacji w gablocie przed kościołem.

9. Zachęcamy do czytania katolickiej prasy.

10. Tym, którzy wyruszają na wakacje i urlopy, życzymy bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku.

Niedziele i uroczystości

• godz. 8.00
  • godz. 9.30
  • godz. 11.00