Relikwie św. Kalansancjusza

25.08.2013

W niedzielę 25 sierpnia, w doroczne wspomnienie św. Józefa Kalasancjusza, Parafia NMP Królowej Wyznawców otrzymała relikwie św. Józefa Kalasancjusza, założyciela Zakonu Pijarów i Patrona chrześcijańskich szkół podstawowych. Relikwiarz wraz z relikwiami Świętego zostały wystawione na sprzedaż w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Rodzina p. Artura wykupiła relikwiarz i sprowadziła do Polski.

Po odprawieniu Mszy św. o godz. 11.00 uczestnicy liturgii mieli możliwość oddania czci Świętemu Nauczycielowi i Wychowawcy przez ucałowanie relikwii. Mszę św. celebrował o. Tadeusz Suślik SchP.

W Eucharystii uczestniczyła m.in. Władysława Papis. Uroczystość udokumentowała ekipa telewizyjna pod kierownictwem Stanisława Zakrzewskiego.