Relikwie św. Faustyny

26 września 2015 roku grupa 45 osób z parafii NMP Królowej Wyznawców na warszawskich Siekierkach wraz z o. Tadeuszem Suślikiem, proboszczem i kustoszem, odbyła pielgrzymkę do Krakowa-Łagiewnik. Jej celem było nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i odebranie dla Parafii i Sanktuarium MB Nauczycielki Młodzieży relikwii Świętej Apostołki Bożego Miłosierdzia, które na naszą wcześniejszą prośbę zostały przyznane przez Matkę Petrę Kowalczyk, Przełożoną Generalną Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Po dotarciu na miejsce celebrowaliśmy Mszę św. o Bożym Miłosierdziu w klasztornej kaplicy z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Siostry Faustyny. Na zakończenie Eucharystii dostąpiliśmy łaski. Do kaplicy wraz z Ks. Bp. Janem Zającem, sufraganem krakowskim, przybył Kardynał Béchara Boutros Raï OMM, libański duchowny katolicki, 77. maronicki patriarcha Antiochii. Skierował do nas okolicznościowe słowo i udzielił pasterskiego błogosławieństwa. Po tym nastąpił akt przekazania relikwii.

Siostra Maria Ignacja Bazan, odpowiedzialna z ramienia Zgromadzenia za relikwie, w swym wystąpieniu podkreśliła wartość relikwii Świętej Sekretarki Jezus Miłosiernego i zwróciła naszą uwagę na potencjalne owoce jakie mogą się stać udziałem wspólnoty, która je przyjmuje.

Następnego dnia, w 26 niedziele zwykłą, podczas Mszy św. o godz. 8.00 nastąpiło wprowadzenie relikwii do parafialnego kościoła. Na każdej Mszy św. celebransi w kazaniu podejmowani temat Świętej Faustyny i Bożego Miłosierdzia. Po celebracji wierni mogli oddać cześć relikwiom przez ich ucałowanie.

Niech Święta Faustyna wyprasza nam i światu miłosierdzie u Wszechmogącego Boga!