VI Niedziela Wielkaocna – 5 maja 2024 r.

1. Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św.
2. Różaniec święty z wypominkami dzisiaj o godz. 17.00.
3. Nabożeństwo majowe w niedziele i uroczystości o godz. 17.30, a w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału, a także do indywidualnego i rodzinnego odmawiania Litanii loretańskiej i śpiewania maryjnych pieśni.
4. Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski w środę.
5. Modlitewne spotkanie Wojowników Maryi w czwartek o godz. 19.00.
6. Rozpoczęcie Nowenny do Ducha świętego w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.
7. Pierwsza spowiedź święta dla uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 3 i szkół spoza parafii w piątek o godz. 19.30.
8. W sobotę:

a. Uroczystość Matki Bożej Łaskawej, Strażniczki Polski i Patronki Stolicy.
b. Zbiórka ministrantów o godz. 10.00.
c. Msza św. z udziałem chorych o godz. 11.00.
d. Pierwsza Komunia święta dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 o godz. 13.00.
e. Święcenia diakonatu w kościele seminaryjnym o godz. 16.00. Kard. Kazimierz Nycz udzieli tego sakramentu 10 klerykom Metropolitalnego Seminarium Duchownego i Seminarium "Redemptoris Mater".

9. W przyszłą niedzielę:

a. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
b. Rocznica I Komunii świętej dla uczniów klasy IV ze Szkoły Podstawowej Nr 3 i szkół spoza parafii o godz. 13.00.
c. Msza św. z udziałem przedszkolaków o godz. 16.00
d. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania o g. 16.30

10. Fundacja BO WARTO w ramach projektu SENIOR AKTYWACJA zaprasza w środę 8 maja o godz. 18.00 na Spotkanie z neurologiem. To będzie świetna okazja, aby dowiedzieć się, jak dbać o swój mózg, aby cieszyć się pełnią życia w każdym wieku i uzyskać fachowe porady. Wstęp wolny. Więcej informacji telefonicznie w Fundacji.
11. Fundacja Krąg Przyjaciół Dziecka i pijarska młodzież zapraszają seniorów z Siekierek na spotkanie w ramach projektu „Łączymy pokolenia”. Tym razem wspólnie spędzimy czas, malując pod okiem artystki akwarelowe obrazki. Spotkanie odbędzie się w szkole przy ul. Gościniec 1, w sobotę 11 maja o godz. 10.00.
12. XII. SIEKIERKOWSKA MAJÓWKA odbędzie się w niedzielę 12 maja (w godz. od 15.00 do 18.00). W tym roku ten siekierkowski piknik również będzie miał charakter spacerowy. W przestrzeni siekierkowskiej rozmieszczone zostaną punkty wydarzeń i animacji. Wszystkie szczegóły dotyczące miejsc i aktywności znajdą się na stronach internetowych organizatorów, którzy serdecznie zapraszają na tegoroczną jubileuszową MAJÓWKĘ-WĘDRÓWKĘ.
13. Zapraszamy do kawiarenki po Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00.

Komunikat Arcybiskupa Warszawskiego

Warszawa, 22 kwietnia 2024 r.

Arcybiskupa Warszawskiego przed peregrynacją relikwii bł. Rodziny Ulmów

Drodzy Bracia i Siostry,

Relikwie, beatyfikowanej 10 września ub. r., Rodziny Ulmów – Józefa i Wiktorii oraz ich siedmiorga dzieci peregrynują po polskich diecezjach.

W sobotę, 4 maja, przybędą do naszej archidiecezji. Zostaną uroczyście powitane w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela. Będą przebywać, do 11 maja, w kilkunastu parafiach i ośrodkach duszpasterskich archidiecezji, a także w Ordynariacie Polowym Wojska Polskiego.

Zapraszam Was, drodzy Diecezjanie do nawiedzania relikwii Rodziny Ulmów we wskazanych kościołach. Zachęcam do modlitwy wspólnotowej i indywidualnej, za wstawiennictwem Błogosławionych, zwłaszcza w intencji małżeństw, rodzin i w intencji poczętego życia.
Program peregrynacji będzie dostępny na stronie internetowej archidiecezji.

Wszystkim nawiedzającym relikwie bł. Rodziny Ulmów z serca błogosławię.

† Kazimierz Kardynał Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski

Komunikat proszę odczytać w niedzielę, 28 kwietnia br. roku, we wszystkich kościołach i kaplicach.

Niedziele i uroczystości

• godz. 8.00