Ogłoszenia duszpasterskie

1 grudnia 2019 r. – I Niedziela Adwentu

1. Msze św. wieczorne od 2 grudnia do 29 lutego, od poniedziałku do piątku, o g. 18.00 będą celebrowane zasadniczo w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców.
2. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, a wraz nim trzyletni cykl duszpasterski pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Tematem pierwszego roku są słowa: „Wielka tajemnica wiary”.
3. Roraty, Msze Święte ku czci Najświętszej Maryi Panny, będą celebrowane w dni powszednie o g. 7.00.
4. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
5. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po Mszy św. o g. 8.00.
6. Za zmarłych poleconych wypominkami będziemy się modlić w pierwsze niedziele miesiąca Różańcem Św. o godz. 17.30 i Mszą św. o godz. 18.00.
7. W Sanktuarium odbywa się Kurs Animatora Pijarskiego, w którym uczestniczą młodzi z pijarskich placówek w Polsce.
8. Pojutrze adoracja Najśw. Sakramentu, z racji trzeciego dnia miesiąca, od godz. 15.00 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców, a następnie Msza św. o godz. 18.00 w intencjach pielgrzymów.
9. Wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomy III i IV wieku, 4 grudnia.
10. Wspomnienie św. Mikołaja, biskupa Listry, dobroczyńcy, 6 grudnia.
11. Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa Mediolanu, Doktora Kościoła, 7 grudnia.
12. Adwentowy dzień skupienia dla pracowników Kolegium w sobotę od godz. 9.00.
13. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, do której się przygotowujemy nowennę odprawianą w połączeniu z wieczorną Mszą św.
14. Godzinę Łaski tzn. adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 12.00. Podczas tego nabożeństwa przewidujemy odnowienie Aktu zawierzenia się Jezusowi Chrystusowi przez pośrednictwo Najświętszej Maryi Panny według Ludwika Marii Grignion de Montfort.
15. Druga niedziela adwentu to Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie
16. Spotkanie kandydatów do sakramentu Bierzmowania w przyszłą niedziele o g. 16.30, a spotkanie młodzieży aktywnej liturgicznie i ewangelizacyjnie o godz. 17.00.
17. Ogólnoświatowa akcja „Płomyk do Nieba”, w jej ramach Msza św. w intencji zmarłych dzieci i ich rodzin o godz. 17.30 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców.
18. Nasza Parafia włącza się w akcję organizowaną przez Fundację Małych Stópek pt. „Paczuszka dla Maluszka". W dniach 1-15 grudnia będziemy zbierać produkty higieniczne: pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt i artykuły dla mam. Chętnych prosimy o zabranie papierowej bombki z choinki ustawionej w lewej nawie kościoła. Zakupiony produkt zostawiamy w kościele pod choinką do 15 grudnia. Zebrane dary zostaną przekazane dla Domu Samotnej Matki w Chyliczkach.
19. Błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny.

A + M + P + I

Aktualności

Pielgrzymka kandydatów do bierzmowania 2019

Nasza grupa młodych przygotowująca się do sakramentu Bierzmowania udała się w niedzielę, 10 listopada, na pielgrzymkę na Żoliborz do muzeum Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Obecni byli z nami nasi opiekunowie. Na początku dowiedzieliśmy się od przewodnika w jakim czasie ciężkim dla Polaków żył ks. Jerzy. Następnie zobaczyliśmy w jakich warunkach narodził się i spędzał czas swej młodości. Spotkaliśmy też siostrzenicę księdza Popiełuszki, która powiedziała nam o rodzinnym mieście Księdza. Przewodnik opowiedział nam o trudnej drodze Jerzego Popiełuszki do kapłaństwa, o dążeniach księdza Jerzego do Polski wolnej od komunizmu i zaangażowaniu w powstanie NSZZ „Solidarność”. Mówił też o Mszach za Ojczyznę i antykomunistycznej działalności Jerzego Popiełuszki, oraz o jego tragicznej śmierci i wielkim pogrzebie. Dowiedzieliśmy się też o procesie kanonizacyjnym Błogosławionego Jerzego Popiełuszki i, że jest patronem młodzieży. Przed powrotem zrobiliśmy sobie zdjęcie przy grobie księdza Jerzego. Myślę, że ta wycieczka dała nam dużo do myślenia o księdzu Popiełuszce i zachęciła do zwracania się do Niego jako Patrona w trudnych chwilach. 

Kościelna Służba Porządkowa

12 października br. odbyła się doroczna pielgrzymka Kościelnej Służby Porządkowej A.W. „Totus Tuus” do Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży. W tym roku była ona jubileuszowa w związku z 40 rocznicą założenia Stowarzyszenia 4 marca 1979 roku przez S.B.Kard. Stefana Wyszyńskiego, Metropolitę Warszawskiego.

Od godz. 10.00 bracia ze swymi pocztami sztandarowymi zgromadzili się w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców. Tam zostali przywitani przez kustosza sanktuarium o. Tadeusza Suślika SchP. Następnie modlili się, odmawiając Koronkę 12 Gwiazd ku czci Trójcy Przenajświętszej, Koronkę ku czci Maryi Niepokalanej i modlitwę w intencji swego założyciela Prymasa Tysiąclecia. Następnie procesyjnie przeszli do kościoła sanktuaryjnego. Z racji Rocznicy zasłużonym braciom wręczono okolicznościowe odznaczenia i wyróżnienia. Wręczali je br. Cezary Konopacki, prezes KSPAW oraz ks. prałat Marek Mętrak, moderator diecezjalny KSPAW. Bracia modlili się odmawiając różaniec św. i uczestnicząc w Mszy św., której przewodniczył ksiądz biskup Piotr Jarecki. Koncelebransami byli: ks. prałat Marek Mętrak, ks. kan. Janusz Celejewski, proboszcz parafii Narodzenia NMP w Secymienie oraz o. Marek Kudach SchP, dyrektor szkoły pijarskiej w Warszawie. Podczas liturgii kolejnych sześciu mężczyzn włączono do Stowarzyszenia. Byli to: Dariusz Sz. z Secymina, Stanisław W. z Par. św. Bonifacego w Warszawie, Andrzej F. z Zalesia Górnego, Zbigniew  M. z Par. św. Józefa na Kole, Jarosława K. i Bogdana Z. z Łomianek.

Na zakończenie Mszy św. br. Cezary, prezes, w imieniu Stowarzyszenia wręczył Księdzu Biskupowi, Ojcu Kustoszowi i dwom byłym Prezesom Stowarzyszenia jubileuszowe medale: 40 lat służbie Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie 1979-2019 Kościelna Służba Porządkowa Totus Tuus. Po Eucharystii bracia spotkali się w sali teatralnej na agapie.

Uroczystość Bierzmowania 2019

W naszej parafii odbyła się uroczystość bierzmowania w niedzielę 27.10.2019 o godz. 18.00. Przewodniczył jej ks. Bp Piotr Jarecki. Sakrament przyjęły 53 osoby. Za katechetyczne przygotowanie był odpowiedzialny wikariusz o. Rafał Petkowicz. Ten obowiązek dzielił z animatorkami z Klubu Filary: Julią Materna, Deborą Kramarek, Anną Latuszek, Katarzyną Wójcik oraz Ewą Olesiak i Anną Dudzińską. Dziękujemy!


Msze Święte

Niedziele i uroczystości

  • godz. 8.00
  • godz. 9.30
  • godz. 11.00
  • godz. 13.00
  • godz. 18.00

Dni powszednie

  • godz. 7.30 (w kaplicy)
  • godz. 18.00
Uwaga: Msze św. wieczorne w okresie od 2 grudnia do 29 lutego, od poniedziałku do piątku, o godz. 18.00 zasadniczo będą celebrowane w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców.

Spowiedź

  • kwadrans przed mszami świętymi

Kalendarium