Pielgrzymka Kościelnej Służby Porządkowej

W sobotę, 8 października, do Sanktuarium przybyli członkowie Kościelnej Służby Porządkowej Archidiecezji Warszawskiej i Warszawsko-Praskiej ze swym moderatorem ks. Markiem Mętrakiem, proboszczem parafii Św. Wawrzyńca w Warszawie na Reducie Wolskiej, oraz Robertem Jerzym Bieleckim, przewodniczącym. Po przywitaniu w kaplicy na miejscu objawień pielgrzymi modlili się Koronką ku czci Matki Bożej Siekierkowskiej Nauczycielki Młodzieży i tajemnicami radosnym Różańca św. Następnie był przemarsz wraz 12 pocztami sztandarowymi do kościoła sanktuaryjnego. Tam Ks. Moderator wygłosił konferencję odwołując się do postaci św. Maksymiliana Marii Kolbego, Bł. Jana Pawła II oraz Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył o. Tadeusz Suślik, kustosz sanktuarium, wygłaszając kazanie nt. Jezus Chrystus uczy nas miłości miłosiernej, którą Jan Paweł II wszystkim okazywał. W czasie Eucharystii nowi członkowie Służby złożyli ślubowanie. Po liturgii wyróżniono zasłużonych braci i spotkano się w auli teatralnej na agapie.