Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 27 maja 2018 r.

1. Ks. Kardynał Kazimierz Nycz zaprasza wiernych na Dzień Dziękczynienia do Świątyni Opatrzności w Wilanowie – odczytać.
  2. Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Najświętszej kończy okres spowiedzi wielkanocnej.
  3. Dzisiaj na organach gra p. Małgorzata Wałaszek. Dziękujemy.
  4. Nabożeństwa majowe do czwartku. Dzisiaj i w czwartek o g. 17.30, a w pozostałe dni po Mszy św. o g. 18.00. Dodatkowo dla dzieci przy kaplicy NMP Królowej Wyznawców w dni powszednie o g. 16.00.
  5. Stowarzyszenie Parafiada zaprasza na Festyn z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka dzisiaj w g. 12.00-16.00, w sąsiedztwie kościoła. Szczegóły na afiszu.
  6. Jutro przypada 37. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego. okolicznościowa Msza św. w katedrze o godz. 19.00.
  7. Pojutrze wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej (1865-1939), wychowawczyni i opiekunki młodzieży, założycielki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek.
  8. Uroczystość Bożego Ciała w czwartek, 31 maja. Jest to jedno ze świąt nakazanych, tzn. w tym dniu winniśmy uczestniczyć w Mszy świętej. Porządek celebracji – niedzielny. Główna Msza św. z procesją eucharystyczną o g. 11.00. Ołtarze będą ustawiane w tych samych miejscach, co w latach minionych, tj. przy ul. Polskiej, Siekierkowskiej, Gościniec i Gwintowej. Prosimy Parafian o włączenie się w ich budowę. W ustawienie czwartego prosimy rodziców dzieci, które przeżywały Rocznicę I Komunii św. Zapraszamy na procesję wszystkich Parafian, a zwłaszcza asystę procesyjną, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, oraz dzieci sypiące kwiaty.
  9. Centralna procesja Bożego Ciała w Warszawie rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00. w Bazylice św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście, a po niej wyruszy procesja eucharystyczna.
  10. W piątek rozpoczniemy czerwiec, a wraz z nim nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego. Będą one odprawiane w niedziele o g. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. o g. 18.00. Uczestnicząc w nich, wynagradzajmy Panu Bogu za grzechy nasze i bliźnich.
  11. W piątek wspomnienie św. Justyna (†165), męczennika, apologety chrześcijańskiego II w., który zginął za wiarę za cesarza Marka Aureliusza.
  12. W piątek Międzynarodowy Dzień Dziecka. Módlmy się w intencji dzieci o ich wszechstronny rozwój, oraz by wzrastały w mądrości, w łaskach u Boga i ludzi.
  13. W pierwszy piątek miesiąca nawiedzimy chorych od g. 9.30.
  14. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek, o g. 19.00.
  15. Nabożeństwo fatimskie z racji I soboty miesiąca, 2 czerwca, o g. 17.15, a Msza św. g. 18.00 będzie celebrowana w intencji wynagradzającej za bluźnierstwa i obelgi przeciwko Niepokalanemu Poczęciu Maryi orz w intencji Duchowych Niewolników Maryi zrzeszonych i niezrzeszonych.
  16. Adoracja Najśw. Sakramentu z racji 3 dnia miesiąca w niedzielę od g. 12.00, a Msza św. intencjach pielgrzymów o g. 15.00.
  17. Parafia organizuje wyjazd na XXII Spotkanie Młodych Lednica 2000 w dniach 2-3 czerwca 2018 roku. Zapraszamy młodzież od 7 klasy szkoły podstawowej. Koszt 70 zł. Zapisy i karta wyjazdu w zakrystii.
  18. Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć:
    KRZYSZTOF MICHAŁ MACHNOWSKI, katolik, kawaler, zamieszkały w Warszawie, ul. Grupy AK Północ, i KARINA LEWIARZ, katoliczka, panna, zamieszkała w tutejszej parafii (Z-II)
    PIOTR WINNICKI, katolik, kawaler, zamieszkały w Warszawie, ul. Bluszczańska, i JOANNA KRAJEWSKA, katoliczka, panna, zamieszkała w tutejszej parafii (Z-I)
    Ich przygotowanie do małżeństwa polecajmy na modlitwie Panu Bogu.
    Jeśli ktokolwiek z wiernych zna przeszkody małżeńskie, które dotyczą w/w osób, jest zobowiązany do ich wyjawienia proboszczowi lub ordynariuszowi miejsca, zanim zostanie zawarty związek małżeński [kan. 1057, 1069].