IX Niedziela zwykła – 3 czerwca 2018 r.

1. W całym kraju, a zwłaszcza w Warszawie-Wilanowie Święto Dziękczynienia. Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na dokończenie budowy i upiększenie Sanktuarium Bożej Opatrzności.
  2. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy św., adoracja Najśw. Sakramentu.
  3. Zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Żywego różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00.
  4. Z racji 3 dnia miesiąca, dla uczczenia pierwszego objawienia się Maryi na Siekierkach, Adoracja Najśw. Sakramentu w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców dzisiaj od g. 12.00, a Msza św. intencjach pielgrzymów o g. 15.00.
  5. Różaniec św. z wypominkami dzisiaj o godz. 17.00, a Msza św. za zmarłych o godz. 18.00.
  6. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy w niedziele i święta o g. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. o g. 18.00. Uczestnicząc w nich, wynagradzamy Panu Bogu za grzechy nasze i bliźnich.
  7. We wtorek wspomnienie Św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
  8. Wspomnienie Błogosławionych franciszkanów Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego, męczenników.
  9. Poświęcenie wianków w czwartek, po Mszy św. wieczornej.
  10. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  11. W sobotę, 9 czerwca, w naszej Archidiecezji liturgiczne święto, z racji rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego Św. Jana Chrzciciela.
  12. Doroczne wspomnienie Niepokalanego Serca NMP w sobotę.
  13. Fundacja BO WARTO, Spółdzielnia Mieszkaniową SAM-81 i PKS „FALCONIA” zapraszają na „5. Czerwcówkę pod Kopcem” – czyli piknik rodzinny na wymarzonych Siekierkach, który się odbędzie się w przyszłą niedzielę, 10 czerwca, w g. 15.00 – 18.00 na terenie u zbiegu ulic Grupy AK „Północ” i Bluszczańskiej. Szczegóły na plakatach, ulotkach i stronach internetowych organizatorów, którzy serdecznie zapraszają i liczą na dobrą, wspólną integrację osiedlowej części Siekierek.
  14. Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć:
    PIOTR WINNICKI, katolik, kawaler, zamieszkały w Warszawie, ul. Bluszczańska, i JOANNA KRAJEWSKA, katoliczka, panna, zamieszkała w tutejszej parafii (Z-II)
    MIKOŁAJ BARTŁOMIEJ BIERNCKI, katolik, kawaler, zamieszkały w Warszawie w Parafii MB Nieustającej Pomocy i ALEKSANDRA MONIKA WIEWIÓRA, katoliczka, panna, zamieszkała w tutejszej parafii (Z-I)
    ŁUKASZ STANISŁAW TROJANOWSKI, katolik, kawaler, zamieszkały w Warszawie, ul. Polska, i JULIA URSZULA FRANKOWSKA, katoliczka, panna, zamieszkała w Warszawie, ul. Czerniakowska (Z-I)
    Ich przygotowanie do małżeństwa polecajmy na modlitwie Panu Bogu.
    Jeśli ktokolwiek z wiernych zna przeszkody małżeńskie, które dotyczą w/w osób, jest zobowiązany do ich wyjawienia proboszczowi lub ordynariuszowi miejsca, zanim zostanie zawarty związek małżeński [kan. 1057, 1069].