XIII Niedziela zwykła – 1.07.2018

1. Dzisiaj niedziela miesięcznej adoracji. Po Mszy św. modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.
  2. Zmiana tajemnic różańcowych dla członkiń Róż Żywego Różańca po Mszy św. o g. 8.00.
  3. Różaniec św. w intencji zmarłych połączony z wypominkami o g. 17.30.
  4. W Sanktuarium odbywają się rekolekcje dla młodzieży „Talitha kum”, prowadzone przez wspólnotę Przymierze Miłosierdzia.
  5. Jutro, 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza, Apostoła, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską. Podczas Eucharystii o g. 18.00 będziemy się modlić w intencji o. Tomasza Olczaka w Dniu Imienin.
  6. Pojutrze, z racji trzeciego dnia miesiąca, adoracja w kaplicy na miejscu objawień od g. 12.00. Msza św. w intencjach pielgrzymów o godz. 15.00.
  7. W piątek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja Świętego Piotra Klawera. Jest patronką dzieł misyjnych w Polsce. We wspomnienie Błogosławionej przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitwą obejmijmy tych, którzy starają się pomagać chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.
  8. Chorych nawiedzimy z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9.00.
  9. Nabożeństwo maryjne w pierwszą sobotę miesiąca, 7 lipca, o g. 17.15. Msza św. w intencji wynagradzającej za bluźnierstwa przeciw dziewictwu Maryi Panny o g. 18.00.
  10. Rozpoczęcie Finałów XXX Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży w przyszłą niedzielę Mszą św. o g. 16.00, której będzie przewodniczył ks. bp. Marian Florczyk, biskup pomocniczy z Kielc.
  11. Dom Kultury Dorożkarnia zaprasza nas, nieżalenie od wieku, do udziału w projekcie „Ulica Polska, Siekierki”. W czasie wakacji, w konkretnych terminach na ulicach: Polskiej, Daktylowej, Rodzynkowej i Siekierkowskiej stanie plenerowa pracownia ceramiczna. Będą w niej lepione domy i obiekty, które teraz stoją na Siekierkach. Każdy właściciel może ulepić swój dom. Pomoc siekierczan mieszkających w blokach jest konieczna. Kiedy już powstaną domy, wysuszone i wypalone, przyjdzie czas na wielki finał – odtworzenia mapy Siekierek. Pieczę nad projektem sprawuje Janusz Żabowski, instruktor ceramiki. Gliniana mapa Siekierek nie powstanie bez naszego udziału. Dlatego w swoich wakacyjnych planach uwzględnijmy udział w projekcie. Organizator prosi, aby dać mu znać (osobiście lub mailem), na których ulicach będziemy. Lepienie musi być zaplanowane. Są tworzone listy chętnych. Więcej informacji na Afiszu i na stronie Komu Kultury.
  12. Polecamy prasę katolicką, by pogłębić swą formację duchową i poszerzyć swoją wiedzę o Bogu i Kościele.
  13. Wszystkim, którzy obchodzą imieniny, urodziny czy jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Tym zaś, którzy wyruszają na wakacje i urlopy, życzymy bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku.
  14. Zmarł STANISŁAW PYTKA, l. 59, zam. Melomanów. Pogrzeb odbędzie się w Marysinie Wawerskim jutro, 2 lipca, o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…!