XV Niedziela zwykła – 15.07.2018

1. Dzisiaj przypada doroczne wspomnienie św. Pompiliusza Marii Pirrottiego (1710-1766), pijara, prezbitera. Był dobrym nauczycielem, kaznodzieją, rekolekcjonistą, spowiednikiem. Jako jeden z pierwszych w Italii szerzył nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. To nabożeństwo łączył z nabożeństwem do Najświętszego Sakramentu i do Męki Pańskiej. Doznał wiele upokorzeń.
  2. W Sanktuarium zakończyliśmy nocne czuwanie modlitewne o g. 5.00.
  3. W Sanktuarium odbywają się autostopowe rekolekcje młodych „Piękne Stopy”. Szczegóły na stronie organizatorów www.pieknestopy.org
  4. Jutro, 16 lipca, wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel. W XIII wieku na górze Karmel duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek zakonowi karmelitów. Matka Boża objawiła szkaplerz Szymonowi Stockowi, generałowi karmelitów w Cambridge (1251 r.). Obiecała, że każdy kto będzie go nosił do śmierci, nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Osoby, które chciałyby przyjąć szkaplerz zapraszamy na Mszę Świętą jutro o godz. 7.30 (w kaplicy) lub g. 18.00 (w kościele).
  5. W środę, 18 lipca, wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.
  6. Modlitwa w intencji ojczyzny pod przewodnictwem o. Józefa Markowicza CSsR w środę od godz. 15.00.
  7. W piątek, 20 lipca, wspomnienie Bł. Czesław (ok. 1180 – ok. 1242), prezbitera, duchowego syna św. Dominika, od którego przyjął habit dominikański.
  8. W czasie wakacji odbywają się liczne pielgrzymki, w tym z Warszawy na Jasną Górę wyruszą pielgrzymki: akademicka, niepełnosprawnych i paulińska. Warto się zastanowić, czy nie podjąć takiej formy modlitwy, by ubogacić osobiste życie religijne. Więcej informacji w gablocie przed kościołem.
  9. Dom Kultury „Dorożkarnia” zaprasza do udziału w projekcie „Ulica Polska, Siekierki”. W czasie wakacji, w konkretnych terminach na ulicach: Polskiej, Daktylowej, Rodzynkowej i Siekierkowskiej jest ustawiana plenerowa pracownia ceramiczna. Są w niej lepione domy i obiekty, które teraz stoją na Siekierkach. Może ulepić swój dom. Kiedy już powstaną domy, wysuszone i wypalone, przyjdzie czas na finał – odtworzenia mapy Siekierek. Gliniana mapa Siekierek może powstać tylko przy naszym udziale. Dlatego w swych wakacyjnych planach uwzględnijmy udział w projekcie. Więcej informacji na afiszu i na stronie Domu Kultury.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  11. Tym, którzy wyruszają na wakacje i urlopy, życzymy bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku.