XVI Niedziela zwykła – 22.07.2018

1. Jutro, 23 lipca, liturgiczne święto Świętej Brygidy (1303-1373), zakonnicy, Patronki Europy.
  2. We wtorek, 24 lipca, wspomnienie św. Kingi (1234-1292), dziewicy, patronki Polski i Litwy.
  3. W środę, wspomnienie Świętego Jakuba, Apostoła.
  4. Również w środę wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów odbędzie się w środę po Mszy św. o g. 7.30 i 18.00.
  5. Z inicjatywy MIVA Polska, która niesie pomoc polskim misjonarzom w zdobywaniu środków transportu, już po raz 18 obchodzimy Tydzień św. Krzysztofa, a w nim Akcję św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 km bezwypadkowej jazdy na misyjne środki transportu. Ofiary można składać przez cały tydzień do skarbony w przedsionku kościoła. Za przekazaną pomoc – dziękujemy!
  6. W czwartek, 26 lipca, wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Marii Panny. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych rodziców i dziadków.
  7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji moralnej odnowy narodu polskiego i intronizacji NSPJ w sobotę, 28 lipca, od g. 15.00.
  8. Nabożeństwo „Wieczór z Maryją” w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00.
  9. W niedzielę, 29 lipca, wspomnienie św. Marty, patronki gospodyń domowych i hotelarzy.
  10. Na początku sierpnia wyruszą z Warszawy na Jasną Górę trzy pielgrzymki: akademicka, niepełnosprawnych i paulińska. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach w drodze. Więcej informacji na afiszach w gablocie przed kościołem.
  11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  12. Solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Najświętszej Maryi Panny. Urlopowiczom bezpiecznego i owocnego wypoczynku, a pracującym sprzyjających warunków i obfitych owoców ich trudu.