XIX Niedziela zwykła – 12 sierpnia 2018 r.

1. Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Młodzieży.
  2. Zachęcamy do podjęcia w sierpniu postu od alkoholu, a także do włączenia się w akcję: „100 dni abstynencji na 100-lecie niepodległości”. Będzie to akt miłości Ojczyzny, świadectwo dla tych, którzy są zniewoleni przez alkohol i osobista korzyść.
  3. Pojutrze wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego (1894-1941), zakonnika – franciszkanina, kapłana i męczennika.
  4. W środę, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Msze św. według porządku niedzielnego. Na liturgię przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które będą pobłogosławione.
  5. W środę także Święto Wojska Polskiego. Obchodzone od 1992 roku na pamiątkę bitwy warszawskiej z 1920 roku, zwanej również „cudem nad Wisłą”, kiedy to wojska polskie rozgromiły bolszewików, zatrzymując ich ekspansję na zachód. Zwycięstwo nad Armią Czerwoną pozwoliło również zachować uzyskaną w 1918 roku niepodległość. W czasach II Rzeczpospolitej 15 sierpnia obchodzono Dzień Żołnierza, następnie w PRL-u ustanowiono 12 października Dzień Wojska Polskiego, w celu upamiętnienia bitwy pod Lenino. Dopiero po upadku komunizmu rząd polski oficjalnie ustanowił Święto Wojska Polskiego.
  6. W czwartek, 16 sierpnia, wspomnienie Św. Stefana, króla Węgierskiego i uroczystość odpustowa w parafii przy ul. Czerniakowskiej.
  7. W piątek, 17 sierpnia, wspomnienie św. Jacka Odrowąża (1200-1257), dominikanina, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju. Msza św. w intencji o. Jacka Wolana o godz. 18.00.
  8. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek, 17 sierpnia, o g. 19.00.
  9. Nocne czuwanie modlitewne w sanktuarium w sobotę, 18 sierpnia, od godz. 21.00.
  10. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia; urlopowiczom bezpiecznego i owocnego wypoczynku, a pracującym obfitości.
  11. Cytat dnia: Nigdy nie wiadomo, mówiąc o miłości, czy pierwsza jest ostatnią czy ostatnia pierwszą. – ks. Jan Twardowski