XXII Niedziela zwykła – 2 września 2018 r.

1. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj, po Mszy św. o g. 8.00.
  2. Różaniec św. w intencji zmarłych poleconych w wypominkach dzisiaj o g. 17.30, a Msza św. o g. 18.00.
  3. Spotkanie organizacyjne przed 33-dniowym przygotowaniem do aktu ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi dzisiaj po Mszy Świętej o g.18.00.
  4. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w parafii jutro, 3 września, Mszą św. o godz. 9.00. Podziękujemy Panu Bogu za wakacje i będziemy prosić o dary Ducha Świętego na czas nauki. Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkół.
  5. Natomiast uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego w naszym Sanktuarium odbędzie się w przyszłą niedzielę, 9 września. Obejmie ona: XV Forum Edukacyjne o g. 11.00, a Msza św. o g. 13.00, oraz Festyn. Eucharystii będzie przewodniczył ks. kan. dr Marek Przybylski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży A.W., a kaznodzieją będzie o. Piotr Jałako, pijar.
  6. Na festynie będzie autobus przeznaczone do organizowania zbiórek krwi. Zachęcamy Parafian, aby zostali honorowymi dawcami krwi.
  7. W ramach troski o chrześcijańskie wychowanie dzieci, zadbajmy, aby młodzi uczęszczali na lekcje religii i uczestniczyli w świętej liturgii.
    a. Msze św. w niedziele z udziałem dzieci o g. 11.00, a z udziałem młodzieży o g. 18.00.
    b. Pierwsze spotkanie przygotowujące dzieci i ich rodziców do I Komunii św. odbędzie się – 16 września o g. 11.00.
    c. Spotkanie młodych, którzy kontynuują przygotowanie do bierzmowania – 16 września o g. 16.30.
    d. Spotkanie młodzieży, która rozpocznie przygotowanie do bierzmowania i ich rodziców – 23 września o g. 16.30. Odpowiedzialnym za przygotowanie jest o. Rafał Petkowicz.
  8. Jutro, 3 września w liturgii wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  9. Jutro, z racji trzeciego dnia miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy NMP Królowej Wyznawców od g. 12.00 do 15.00, a Msza św. w intencjach pielgrzymów o g. 15.00.
  10. Rozpoczęcie 33- dniowych rekolekcji jutro Mszą św. o g. 18.00.
  11. We wtorek, 4 września, wspomnienie Bł. Marii Stelli i Towarzyszek, nazaretanek z Nowogródka, męczennic.
  12. W piątek, 7 września, wspomnienie Św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana męczennika.
  13. Chorych nawiedzimy z posługą sakramentalną w I piątek miesiąca od g. 9.00.
  14. W sobotę, 8 września, przypada święto Narodzenia NMP. Msze św. o g. 7.30 i 18.00.
  15. Msza św. w intencji o. Radosława, z racji Imienin, w sobotę o g. 18.00.
  16. Zapraszamy na wokalno-instrumentalne Warsztaty Muzyki Liturgicznej, które odbędą się w Sanktuarium w dniach 14-16 września br. Są one skierowane do osób obdarzonych słuchem muzycznym, które chcą rozwijać swoje talenty i pogłębić relację z Bogiem przez muzykę kościelną. Poprowadzą je Małgorzata Wałaszek i Sławomir Kuczek. Zgłoszenia należy kierować na adres e-mailowy: warsztatynasiekierkach@gmail.com W zgłoszeniu należy podać dane: imię i nazwisko, parafia, e–mail, telefon, głos (sopran, alt, tenor, bas) lub instrument (skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, flet, obój, trąbka, klarnet, fagot, róg, harfa). Termin zgłoszeń: 3 września 2018 r. Koszt warsztatów: 70 zł.
  17. Klub Filary, mieszczący się w ośrodku Opus Dei przy ul. Gościniec 12, od 5 lat organizuje zajęcia dla dziewcząt od 4 klasy szkoły podstawowej aż po studentki. Działa w ścisłej współpracy z rodzicami i wspiera ich w wychowaniu poprzez zachętę do nauki, pracy nad charakterem i dobrego wykorzystania wolnego czasu. W Klubie szczególną uwagę poświęca się formacji ludzkiej i duchowej. Przekazuje się wartości takie jak przyjaźń, szacunek, hojność i odpowiedzialności. Uczy stałości, dostrzegania potrzeb innych i dbania o dobre wykonywanie pracy.
    Zajęcia:
    – dla dziewcząt z klas 3 i 4 będą się odbywać w soboty w godz. 10.30-13.30.
    – dla dziewcząt z klas 6 do 8 będą w piątki w godz. 16:15-19:15 w trzech grupach wiekowych. Każda grupa wiekowa bierze udział w innych zajęciach, przeplatanych planem formacyjnym.
    Dwa razy w roku odbywają się też wykłady dla rodziców oraz miesięczne warsztaty skierowane do mam.
    Najbliższą inicjatywą dla starszej młodzieży (14-25 lat) jest wyjazd na Litwę, aby uczestniczyć w spotkaniu młodzieży z Ojcem Świętym, w dniach 21-23 września 2018.
    W najbliższą niedzielę, 9 września, odbędzie się inauguracja nowego roku w Klubie Filary, podczas której będzie można dowiedzieć się więcej na temat oferty Klubu dla dziewcząt i ich rodziców. Serdecznie zapraszamy wszystkich, aby zapoznać się z ofertą i inicjatywami Klubu Filary!
    Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.filary.pl.
  18. Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Warszawskiej Kurii Metropolitalnej organizuje pielgrzymkę rowerową 15 września br. z trzech sanktuariów do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. W ten sposób młodzież uczci 100. rocznicę odzyskania niepodległości, 200 lat archidiecezji warszawskiej oraz Rok św. Stanisława Kostki. Młodzi, którzy chcą wziąć w niej udział i będą w stanie przejechać rowerem kilkadziesiąt kilometrów są proszeni o kontakt do środy 5 września z o. Jackiem Wolanem.
  19. Ukazał się kolejny numer Gazety Siekierkowskiej, który jest wystawiony w przy wyjściu. Polecamy.
  20. Zmarł ANDRZEJ TOBER, mieszkał przy ul. Figowej, miał 65 lat. Jego pogrzeb odbył się w Żelechowie. Zmarł również CZESŁAW MICHOŃ, lat 84, mieszkał przy ul. Gwintowej. Jego pogrzeb odbędzie się w naszym kościele, w sobotę o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…