XXIV Niedziela zwykła – 16 września 2018 r.

1. Dziś obchodzimy 52. Dzień Środków Społecznego Przekazu pod hasłem Prawda was wyzwoli (J 8, 32). Fake news a dziennikarstwo pokoju – taki tytuł nosi też papieskie Orędzie na ten dzień. Obejmijmy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i chrześcijańskich wartości.
  2. Dziś rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Każdego dnia nadchodzącego tygodnia będziemy prosić Pana Boga o świętość dla dzieci i młodzieży, gdy od nich zależy przyszłość narodu i Kościoła.
  3. Zakończyliśmy nocne czuwanie modlitewne o godz. 5.00.
  4. W sanktuarium odbywają się warsztaty muzyczno-wokalne.
  5. Pierwsze spotkanie przygotowujące dzieci i ich rodziców do I Komunii św. dzisiaj o g. 11.00.
  6. Spotkanie młodych, którzy kontynuują przygotowanie do bierzmowania – dzisiaj o g. 16.30.
  7. Spotkanie młodzieży z pierwszej klasy ponadgimnazjalnej, która rozpocznie przygotowanie do bierzmowania i ich rodziców – 23 września o g. 16.30. Odpowiedzialnym za przygotowanie jest o. Rafał Petkowicz.
  8. Jutro wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego. W bazylice archikatedralnej uroczysta Msza Święta o g. 19.00.
  9. Jutro będziemy wspominać rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Pamiętajmy o poległych na Wschodzie w obronie naszej Ojczyzny.
  10. Pojutrze, 18 września, święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i młodzieży. W tym dniu, z racji Roku Św. Stanisława Kostki ojcowie jezuici z ul. Rakowieckiej 61 zapraszają dzieci i młodzież wraz ze swymi duszpasterzami na centralne uroczystości. Nabożeństwo o godz. 17.00 dla dzieci z klas I-VI podstawówki, Msza święta pod przewodnictwem ks. Bp. Michała Janochy o godz. 18.00. Po Mszy czas radosnego uwielbienia dla młodzieży z klas VII-VIII podstawówki, gimnazjum i liceum do godz. 21.30.
  11. W czwartek, 20 września, wspomnienie św. Andrzej Kim Taegona i jego Towarzyszy, koreańskich męczenników, którzy ponieśli śmierć męczeńską latach 1839 – 1867.
  12. W piątek, 21 września, święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
  13. Msza św. w intencji o. Bogdana z racji Imienin w sobotę, 22 września, o g. 18.00.
  14. Msza św. z udziałem przedszkolaków w przyszłą niedzielę, 23 września, o godz. 16.00.
  15. 34. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w Częstochowie odbędzie się w dniach 22-23 września br. Podczas tej uroczystości dokona się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, ślubowanie nowych doradców życia rodzinnego oraz zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski. Parafia nie organizuje wspólnego wyjazdu, ale zachęcamy do indywidualnego pielgrzymowania.
  16. Fundacja BO WARTO, Dom Kultury DOROŻKARNIA, Szkoła Podstawowa nr 3 oraz Parafialny Klub Sportowy ”FALCONIA” zapraszają na VII. ŚWIĘTO SIEKIEREK, które odbędzie się w dzisiaj w godz. 15.00 – 20.00 na terenie przy Dorożkarni i boisku Szkoły Podstawowej nr 3. W programie, m.in. mecz piłkarski o PUCHAR RADY OSIEDLA SIEKIERKI, w którym zagrają nowi i rdzenni mieszkańcy Siekierek (czekamy na zgłoszenia mieszkańców). Więcej informacji na plakatach, ulotkach i stronach internetowych organizatorów, którzy serdecznie zapraszają i liczą na wspólną dobrą, siekierkowską zabawę.
  17. Zmarł ANDRZEJ GIBASIEWICZ, l. 66. Mieszkał przy ul. Gościniec. Pogrzeb odbył się w piątek. Zmarł także APOLONIUSZ SZEJBA, l. 80. Mieszkał przy ul. Bartyckiej. Jego pogrzeb odbędzie się w naszym kościele w czwartek, 20 września, o g. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!…