XXVII Niedziela zwykła – 7 października 2018 r.

1. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po Mszy św. o g. 8.00.
  2. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. Spotkanie dzieci, które się przygotowują do I Spowiedzi i Komunii św. i ich Rodziców dzisiaj o g. 11.00.
  4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania, którzy kontynuują przygotowanie dzisiaj o g. 16.30.
  5. Spotkanie ich rodziców z o. proboszczem również dzisiaj o g. 16.30 w sali teatralnej.
  6. Różaniec św. za zmarłych według wypominków dzisiaj o godz. 17.00.
  7. Msza św. za śp. o. Edwarda Szajora, budowniczego pijarskiego kolegium i kościoła na Siekierkach, w 20 rocznicę śmierci i zmarłych poleconych w wypominkach dzisiaj o g. 18.00.
  8. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o g. 17.30. Dodatkowo Różaniec św. z udziałem dzieci jest odmawiany od poniedziałku do czwartku o g. 16.00 w kaplicy Królowej Wyznawców.Zachęcamy do udziału w tej październikowej modlitwie Kościoła oraz do osobistej modlitwy różańcowej. Osoby, które regularnie modlą się na różańcu zapraszamy do Róży Żywego Różańca. Zgłoszenia przyjmuje o. Proboszcz.
  9. W czwartek, 11 X, Msza św. z udziałem chorych i obrzędem namaszczenia w środę o g. 11.00.
  10. W sobotę, 13 X, wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapucyna, prezbitera, cenionego kaznodzieję, spowiednika, założyciela kilku zgromadzeń zakonnych.
  11. Rekolekcje „Talitha kum” dla młodych, prowadzone przez wspólnotę Przymierze Miłosierdzia w Sanktuarium 13 i 14 października br. Szczegóły i zgłoszenia na stronie w/w wspólnoty.
  12. Pielgrzymka Kościelnej Służby Porządkowej Archidiecezji Warszawskiej do Sanktuarium w sobotę, od g. 10.00.
  13. Dzień Edukacji Narodowej w przyszłą niedzielę.
  14. Jak już informowaliśmy, Fundacja Złota Róża zwróciła się z prośbą o zorganizowanie w parafii zbiórki różańców, które zostaną przekazane misjonarzom w sanktuarium maryjnym w Kibeho w Rwandzie. Do podarowane różańca można dołączyć swoje imię np. zapisane na kartce. Organizatorzy zachęcają, aby osoba ofiarująca różaniec modliła się za osobę, która go otrzyma w darze, zaś osoba obdarowana otoczy modlitwą darczyńcę. Różaniec można złożyć do koszyczka, który jest ustawiony na stoliku przy filarze od strony zakrystii. Tym, którzy odpowiedzieli na tę inicjatywę – dziękujemy!
  15. „Barwny Korowód” pod auspicjami Domu Kultury Dorożkarnia wyruszy w przyszłą niedzielę 14 października o godz. 16.00 sprzed Dorożkarni przy ul. Siekierkowskiej 28. Następnie razem z grupami artystycznymi przejdziemy ulicami Bartycką, Grupy AK „Północ”, Bluszczańską, Siekierkowską, Gościniec i pod nasz kościół. W ten sposób wspólnie rozpoczniemy obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. O godz. 19.00 pod estakadą Trasy Siekierkowskiej będzie ustawiona instalacja – ceramiczna makieta Siekierek. Gliniane domki były lepione wspólnie z mieszkańcami w czasie wakacji w ramach projektu „Lepienie Siekierek”. Tuż po zakończeniu obchodów, każdy będzie mógł odebrać swój ulepiony domek. Serdecznie zapraszamy do udziału w „Artystycznym Korowodzie” wszystkich mieszkańców Siekierek – naszych sąsiadów, uczniów i nauczycieli siekierkowskich przedszkoli oraz szkół, fundacje i stowarzyszenia. Zależy nam, aby było to wspólne siekierkowskie świętowanie.