XXVIII Niedziela zwykła – 14 października 2018 r.

1. Dzisiaj Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, pracownikom oświaty życzymy Bożego błogosławieństwa w wypełnianiu ważnej misji społeczeństwie, jak również w życiu osobistym.
  2. Zgodnie z Listem pasterskim Episkopatu Polski dzisiaj jest prowadzona zbiórka ofiar na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera młodzież pochodzącą z uboższych środowisk. Za każdy datek – dziękujemy!
  3. W Sanktuarium odbywają się rekolekcje „Talitha kum”, prowadzone przez wspólnotę Przymierze Miłosierdzia.
  4. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o g. 17.30. Dodatkowo Różaniec św. z udziałem dzieci jest odmawiany od poniedziałku do czwartku o g. 16.00 w kaplicy NMP Królowej Wyznawców. Zachęcamy do udziału w tej październikowej modlitwie Kościoła oraz do osobistej modlitwy różańcowej. Osoby, które regularnie modlą się na różańcu zapraszamy do Róży Żywego Różańca. Zgłoszenia przyjmuje o. Proboszcz.
  5. Jutro wspomnienie Św. Teresy z Avila, zakonnicy, reformatorki zakonu karmelitańskiego.
  6. Pojutrze wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, Bł. Piotra Casani’ego, pijara, współpracownika Św. Józefa Kalasancjusza, oraz 40 rocznica wyboru papieża św. Jana Pawła II. Polska Opera Królewska, chcąc uczcić ten dzień zaprezentuje „Oratorium minorum – Pieśń o Bogu ukrytym”. w Świątyni Opatrzności Bożej 16 października o godz. 19.00. Wstęp wolny.
  7. W czwartek, 18 X, liturgiczne święto Św. Łukasza Ewangelisty, Patrona Służby Zdrowia.
  8. W piątek, 19 X, wspomnienie Bł. Jerzego Popiełuszko, Patrona NSZZ „Solidarność”.
  9. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek o godz. 19.00.10. W sobotę, 20 X, wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana, Patrona akademickich wykładowców.
  10. Nocne czuwanie modlitewne rozpoczniemy w sobotę o godz. 21.00.
  11. W przyszłą niedzielę, 21 X, Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Modlitwą i materialną ofiarą będziemy wspierać tych, którzy w różnych zakątkach świata wypełniają ewangelizacyjną misję Kościoła.
  12. W przyszłą niedzielę w naszej parafii uroczystość bierzmowania o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie ks. Bp. Rafał Markowski. Bezpośrednie przygotowanie młodzieży do tego wydarzenia w czwartek i piątek o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 9.30 – spowiedź św.
  13. Swych krewnych i znajomych możemy polecić modlitwie Kościoła przez wypominki. Formularze są wyłożone na stoliku z prasą. Wypełnione kartki składamy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W intencji zmarłych w listopadzie odmawiamy codziennie Różaniec św. i w piątki celebrujemy Mszę św. o g. 18.00, a w ciągu roku robimy to w pierwsze niedziele miesiąca.
  14. Barwny Korowód pod auspicjami Domu Kultury Dorożkarnia odbędzie się dzisiaj. Zmieniła się godzina rozpoczęcia. Najpierw o godz. 17.00 każdy będzie mógł upleść sobie wianek w DK Dorożkarnia przy ul. Siekierkowskiej 28. Odświętny i rozświetlony Korowód z 200 lampionami wyruszy o g. 18.00. Następnie przejdziemy ulicami Bartycką, Grupy AK „Północ”, Bluszczańską, Siekierkowską, Gościniec i pod nasz kościół. Pod estakadą Trasy Siekierkowskiej o godz. 19.00 zostanie otwarta wystawa – Makieta ceramicznych Siekierek i odbędzie się koncert Teatru Pijalnia Sypialnia. Ma być ciasto i gorąca herbata. Po zakończeniu obchodów, ok. g. 21.00, każdy będzie mógł zabrać swój ulepiony domek. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Siekierek do udziału w „Artystycznym Korowodzie”, którym rozpoczniemy nasze obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
  15. Polecamy 30 numer Gazety Siekierkowskiej, który jest wyłożony w przedsionku kościoła.
  16. W wieku 85 lat zmarł STANISŁAW GRABOWSKI, który przez 48 lat był nauczycielem i wychowawcą w Szkole Podstawowej NR 3. Jego pogrzeb odbył się w czwartek. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!