XXIX Niedziela zwykła – 21 października 2018 r.

1. W Rzymie nadal trwa XV Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów pod hasłem Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania. Módlmy się o błogosławione owoce tego Zgromadzenia.
  2. Dziś w Kościele przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w Polsce rozpoczyna Tydzień Misyjny. Towarzyszyć mu będzie hasło: „Pełni Ducha i posłani”. Kościół jest bardzo różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Módlmy się w intencji misji i misjonarzy duchownych, zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię narodom, które dotąd Boga nie poznały albo wiarę zagubiły. Wielkie dzieło misyjne wspieramy ofiarą na tacę.
  3. Dziś w naszej parafii uroczystość bierzmowania o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie Ks. Bp Rafał Markowski, sufragan warszawski.
  4. Dzisiaj odbywa się badanie niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i communicantes).
  5. Różaniec św. w łączności z całym Kościołem odmawiamy codziennie o g. 17.30. Nadto dzieci modlą się na różańcu od poniedziałku do czwartku, o g. 16.00 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców. Zachęcamy do udziału w tej październikowej modlitwie Kościoła oraz do osobistej modlitwy różańcowej. Osoby, które regularnie modlą się na różańcu zapraszamy do Róży Żywego Różańca. Zgłoszenia przyjmuje o. Proboszcz.
  6. Modlitwa w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem o. Józefa Markowicza CSsR i Grupy Odrodzenie w środę 24 października od godz. 15.00.
  7. Planujemy kolejną edycję 33 dniowego przygotowania do ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez pośrednictwo Maryi Niepokalanej według św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Osoby, które pragną podjąć taki Akt zawierzenia zapraszamy na spotkanie organizacyjne w sobotę 27 października o godz. 16.00 w sali teatralnej. Rozpoczęcie rekolekcji 5 listopada o godz. 18.00, a zakończenie 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  8. „Wieczór z Maryją”, muzyczne uwielbienie Jezusa i Maryi, w sobotę, 27 października, po Mszy Świętej o g. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
  9. W niedzielę, 28 października, wspomnienie św. Apostołów Szymona Gorliwego i Judy Tadeusza. W Parafii na Sadybie, odpust parafialny i uroczysta Msza św. o godz. 18.00. Msza św. w intencji o. Tadeusza, proboszcza, w sobotę o godz. 18.00.
  10. Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji moralnej odnowy narodu polskiego i intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w niedzielę, 28 października, od g. 15.00.
  11. Msza św. dziękczynna za sakrament bierzmowania w niedzielę, 28 października, o godz. 18.00.
  12. W przyszłą niedzielę Dziesiąty Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Będziemy się modlić z chrześcijan w Pakistanie.
  13. Złożone ofiary w minioną niedzielę na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dały kwotę 2.415PLN. Dziękujemy!
  14. Swych krewnych i znajomych możemy polecić modlitwie Kościoła przez wypominki. Formularze są wyłożone na stoliku z prasą. Wypełnione kartki składamy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W intencji zmarłych w listopadzie odmawiamy codziennie Różaniec św. o godz. 17.30 i celebrujemy Mszę św. w listopadowe piątki o g. 18.00. W ciągu roku robimy to w pierwsze niedziele miesiąca.