XXX Niedziela zwykła – 28 października 2018 r.

1. Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i modlimy się za chrześcijan w Pakistanie.
  2. Dziś zakończenie XV Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, które było poświęcone młodzieży.
  3. Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji moralnej odnowy narodu polskiego i intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa dzisiaj od g. 15.00. Msza św. w tej intencji o godz. 18.00.
  4. Msza św. dziękczynna za sakrament bierzmowania również dzisiaj o godz. 18.00.
  5. Ostatnie nabożeństwa październikowe w kościele o g. 17.30. Natomiast dzieci modlą się w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców od poniedziałku do środy o godz. 16.00.
  6. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej we wtorek, 30 października, o godz. 19.30.
  7. Uroczystość Wszystkich Świętych w czwartek, 1 listopada. To święto przypomina nam, że jesteśmy powołani, by wieść święte życie i niebo winno być naszym głównym celem. Katechizm nazywa je „świętem nakazanym”, oznacza to że w tym dniu winniśmy uczestniczyć w Mszy świętej. W naszym kościele będziemy je celebrować według porządku niedzielnego.
  8. Odpust zupełny w intencji zmarłych możemy zyskać w dniach od 1 do 8 listopada. Warunki są następujące: pobożne nawiedzenie cmentarza, modlitwa w intencji zmarłych, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy według intencji Ojca Świętego, oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
  9. Swych krewnych i znajomych możemy polecić modlitwie Kościoła przez wypominki. Formularze są wyłożone na stoliku z prasą. Wypełnione kartki składamy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W intencji zmarłych w listopadzie odmawiamy codziennie Różaniec św. o godz. 17.30 i celebrujemy Mszę św. w listopadowe piątki o g. 18.00. W ciągu roku czynimy to w pierwsze niedziele miesiąca.
  10. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w piątek, 2 listopada. Msze św. o 7.30 i 18.00.
  11. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek, 2 listopada, od g. 9.30.
  12. Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka w piątek o g. 19.00.
  13. Adoracja Najśw. Sakramentu, z racji trzeciego dnia miesiąca, w sobotę, 3 listopada, od g. 12.00, a o g. 15.00 Koronka i Msza św. w intencjach trwających na modlitwie.
  14. Nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Panny Maryi o g. 17.15. Msza św. wynagradzająca Bogu i Niepokalanemu Sercu NMP o g. 18.00. Po Mszy św. spotkanie duchowych niewolników Maryi.
  15. Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu (siostry nazaretanki) świętują jubileusz 100 lat swej obecności w Warszawie. Główne uroczystości w kościele Św. Stefana przy ul. Czerniakowskiej w niedzielę, 4 listopada, o godz. 17.00.