XXXII Niedziela zwykła – 11 listopada 2018 r.

1. Dzisiaj, 11 listopada, Święto narodowe i 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny dzisiaj o g. 11.00.
  2. Msza św. z udziałem chorych również o godz. 11.00.
  3. Różaniec Św. w intencji zmarłych poleconych w wypominkach odmawiamy w listopadzie codziennie o g. 17.30, a w piątki także celebrujemy Mszę św. o g. 18.00.
  4. Jutro wspomnienie Św. Jozafata (+1623), unicki arcybiskup połocki, bazylianin, męczennik.
  5. Pojutrze wspomnienie pierwszych polskich męczenników: św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna (†1003), eremitów i misjonarzy, działających w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego.
  6. W czwartek wspomnienie św. Alberta Wielkiego (+1280), biskupa i doktora Kościoła.
  7. W piątek wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Nasze myśli biegną do Ostrej Bramy w Wilnie. Niech to będzie również dzień pamięci o Polakach, którzy na skutek historycznych i politycznych zmian znaleźli się poza granicami Ojczyzny. Uroczystość odpustowa u księży marianów na Stegnach o g. 18.00.
  8. W sobotę, 17 listopada, wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. Była żoną Ludwika IV, landgrafa Turyngii. Po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki św. Franciszka.
  9. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w piątek, o godz. 19.00.
  10. Przy Sanktuarium trwa przygotowanie do aktu poświęcenia się Jezusowi przez pośrednictwo Niepokalane Maryi Panny. W sobotę, w ramach tego 33 dniowego przygotowania, Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  11. Nocne czuwanie w Sanktuarium w sobotę, 17 listopada, rozpoczniemy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
  12. W przyszłą niedzielę, 18 listopada, wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, która poniosła śmierć męczeńską na początku I wojny światowej, broniąc cnoty czystości i ludzkiej godności. Jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc
  13. Msza św. z udziałem przedszkolaków 18 listopada o godz. 16.00.
  14. W przyszły weekend w Sanktuarium rekolekcje dla dorosłych „Ruah”, prowadzone przez wspólnotę Przymierze Miłosierdzia.
  15. Zmarła p. ELŻBIETA STUDZIŃSKA, miała 95 lat, mieszkała przy ul. Melomanów. Pogrzeb odbył się w Parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego. Zmarł p. DARIUSZ KIELEMONIUK, miał 60 lat, mieszkał przy ul. Daktylowej. Jego pogrzeb odbył się w czwartek. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…