25 listopada 2018 r.- Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiaj jest ostatnia niedziela roku liturgicznego. W Kościele Katolickim obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ustanowioną przez papieża Piusa XI w 1925 roku. Ta uroczystość jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  2. W Sanktuarium dobiega końca Kurs Animatora Pijarskiego, w którym uczestniczą młodzi z pijarskich placówek w Polsce.
  3. Spotkanie z dziećmi przed I Spowiedzią i Komunią św. oraz ich rodzicami, dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00.
  4. Spotkanie młodzieży, która się przygotowuje do sakramentu Bierzmowania dzisiaj oraz w przyszłą niedzielę o godz. 16.30,
  5. Przy Sanktuarium zawiązuje się ekipa małżonków w ramach międzynarodowego ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame. Celem ruchu jest pomaganie chrześcijańskim małżeństwom w pełnym przeżywaniu ich sakramentu małżeństwa. Spotkanie ekipy w Kolegium dzisiaj o godz. 16.00.
  6. Różaniec Św. w intencji zmarłych poleconych w wypominkach odmawiamy w listopadzie codziennie o g. 17.30, a w piątki także celebrujemy Mszę św. o g. 18.00.
  7. We wtorek, 27 listopada, przypada doroczne wspomnienie Opieki Świętego Józefa Kalasancjusza. W tym roku będzie ono połączone z obrzędem błogosławienia nowego budynku pijarskiej szkoły. Poświęcenia dokona Ksiądz kardynał Kazimierz Nycz, po zakończeniu Mszy św. o godz. 11.00.
  8. Modlitwa w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem o. Józefa Markowicza CSsR i grupy Odrodzenie w środę, 28 listopada, od godz. 15.00.
  9. W piątek, 30 listopada, wspomnienie św. Andrzeja Apostoła, Apostoła.
  10. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w piątek o g. 19.00.
  11. Pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Maryi Panny, 1 grudnia, o godz. 17.15.
  12. Msza św. wynagradzająca Bogu Wszechmogącemu i Maryi Pannie za bluźnierstwa przeciw Jej Niepokalanemu Poczęciu o godz. 18.00.
  13. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach 33 dniowych rekolekcji przygotowujących do aktu zawierzenia w sobotę po Mszy św. o g. 18.00.
  14. Fundacja Chrześcijańskie Granie zaprasza na VIII. Festiwal Chrześcijańskie Granie w niedzielę, 25 listopada 2018 do Areny Ursynów w Warszawie. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 14.00. Na jednej scenie pojawią się debiutanci i gwiazdy muzyki chrześcijańskiej. Wydarzenie ma charakter ewangelizacyjny. W jego ramach przewidziane są strefy: dla dzieci i powołaniowo-rodzinna. Więcej informacji: www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl