16 grudnia 2018 r. – III Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj trzecia niedziela Adwentu. Nazywamy ją niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”.
  2. Zakończyliśmy nocne czuwanie o godz. 5.00.
  3. W Sanktuarium odbywają się rekolekcje dla młodzieży „Talitha kum”, prowadzone przez wspólnotę Przymierze Miłosierdzia.
  4. Msza św. z udziałem przedszkolaków dzisiaj o godz. 16.00.
  5. Zadbajmy o duchowe przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. W tym tygodniu:
    a. kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin, które dziś rozpoczynamy.
    b. nowenna do Dzieciątka Jezus od dzisiaj w niedziele po Mszy o g. 8.00, a w tygodniu po Mszy o g. 18.00.
    c. Roraty o g. 7.00 i Msze Święte o g. 18.00.
    d. Spowiedź Św. w godz. 6.30-8.00 oraz od 17.00-19.00. Jeśli będą penitenci, to czas spowiedzi będzie wydłużany.
    e. Koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość adoracja od g. 15.00 do 17.00.
  6. Msze św. wieczorne o godz. 18.00 od poniedziałku do lutego, przy mniejszej frekwencji, celebrujemy w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców.
  7. Opłatki i świece na stół wigilijny rozprowadzają panie z Parafialnego Zespołu Caritas w kruchcie kościoła.
  8. Parafialny Zespół Caritas kończy dzisiaj zbiórkę pluszaków, zabawek i książek dla dzieci w dobrym stanie, na loterię świąteczną, którą przeprowadzi 23 grudnia po Mszach o 8:00, 9:30 i 11:00, 13:00. Dochód zasili fundusz miejscowej Caritas. Pojemnik jest wystawiony w przedsionku kościoła. Ofiarodawcom z góry dziękujemy.
  9. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. zostanie przeprowadzona zbiórka żywności i środków higieny osobistej w przedsionku kościoła dla bezdomnych mężczyzn ze Schroniska przy ul. Polskiej.
  10. Polecamy 32 numer Gazety Siekierkowskiej, która jest wyłożona w przedsionku kościoła.
  11. W minionych dniach zmarli:
    a. Stanisław Łasocha z ul. Bluszczańskiej w wieku 85 lat,
    b. Danuta Karlikowska z ul. Grupy AK Północ w wieku 94 lat,
    c. Janina Karbownik z ul. Zegarowej w wieku 96 lat,
    d. Regina Madej-Janiszek z ul. Gościniec w wieku 67 lat,
    e. Bolesław Grzelec z ul. Polskiej w wieku 92 lat.
    Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…