27 stycznia 2019 r. – III Niedziela zwykła

1. Spotkanie młodych „Panama w Warszawie” w łączności z XXXIV Światowymi Dniami Młodzieży odbędzie się dzisiaj od godz. 14.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. To okazja do wspólnej modlitwy z Ojcem Świętym Franciszkiem i młodzieżą obecną w Panamie. Konferencję wygłosi Ks. Abp Grzegorz Ryś, całość poprowadzi raper i prezenter telewizyjny Michał „PAX” Bukowski. Podczas spotkania przewidziana jest Eucharystia, wspólne czuwanie przy ikonie Matki Bożej, uwielbienie, a także łączenie się na żywo z młodzieżą w Panamie. Do udziału w tej uroczystości zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza młodzież naszej parafii i archidiecezji.
  2. Dzisiaj Kościół obchodzi Światowy Dzień Trędowatych. Przypomina o wciąż trwającym dramacie ludzi chorych na trąd, którymi najczęściej opiekują się misjonarze. Trąd jest dziś uleczalny. W ciągu ostatnich trzydziestu lat ponad 15 milionów chorych odzyskało zdrowie. Znaczna część wyleczonych z trądu, to osoby trwale okaleczone, niezdolne do samodzielnej egzystencji, wymagające stałej opieki. Każdego roku przybywa około 200 tysięcy nowych zachorowań. Mimo licznych inicjatyw i wysiłków wielu, liczba ta utrzymuje się na tym samym poziomie. By zwalczyć trąd nie wystarczą same leki. Prawdziwymi przyczynami trądu są bieda, skrajne warunki sanitarne, a zwłaszcza brak dostępu do wody pitnej, którą się zapewnia finansując budowę studni. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami, które możemy złożyć do skarbony pod chórem.
  3. W sanktuarium trwają rekolekcje dla dorosłych „Ruah”, prowadzone przez wspólnotę Przymierze Miłosierdzia.
  4. Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji moralnej odnowy narodu polskiego i intronizacji NSPJ jutro od g. 15.00, a Msza św. w tej intencji o godz. 18.00.
  5. Modlitwa w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem o. Józefa Markowicza, redemptorysty, w środę, 30 stycznia, od godz. 15.00.
  6. Wspomnienie Św. Jana Bosko (1815-1888), wielkiego pedagoga i apostoła młodzieży, założyciela zgromadzeń salezjanów i salezjanek w czwartek, 31 stycznia.
  7. Chorych i starszych z posługą sakramentalną nawiedzimy w piątek, 1 lutego, od godz. 9.30.
  8. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek o godz. 19.00 w kolegium.
  9. Święto Ofiarowania Pańskiego, w polskiej tradycji zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej, w sobotę, 2 lutego. Msze św. o 7.30 w kaplicy i 18.00 w kościele. Na początku Mszy Świętej będzie obrzęd błogosławieństwa świec, które są znakiem obecności Chrystusa – Światłości Świata. Zapalamy je w chwilach zagrożenia i trwogi.
  10. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego również w sobotę. Okolicznościowe uroczystości rozpoczną się koronką do Bożego Miłosierdzia w kościele seminaryjnym przy Krakowskim Przedmieściu o godz. 15.00, a następnie zakonnicy przejdą procesyjnie z zapalonymi świecami do katedry, gdzie zostanie odprawiona Msza Święta o godz. 16.00. Ten dzień to okazja do dziękczynienia Bogu za powołania do życia zakonnego i modlitwy o nowe powołania do zakonów. Zebrane ofiary w tym dniu będą przeznaczone dla wspólnot kontemplacyjnych.
  11. Nabożeństwo fatimskie w pierwszą sobotę miesiąca o g. 17.15. Msza św. w intencji wynagradzającej Bogu Wszechmogącemu i Maryi za bluźnierstwa przeciw Jej Bożemu Macierzyństwu o godz. 18.00. Po Mszy św. „Wieczór z Maryją”.
  12. W przyszła niedzielę wspomnienie Świętego Błażeja, biskup Sebasty w dzisiejszej Turcji, orędownika w chorobach gardła.
  13. W przyszłą niedzielę będziemy gościć p. Marka Kędziorka, promotora kultu Bł. Jerzego Popiełuszki. Przez świadectwo i wystawę przypomni nam Męczennika i jego duchowe dziedzictwo. Będziemy mogli nabyć książkę ze wspomnieniami księdza Jerzego „Zapiski 1980-84″.
  14. Adoracja Najświętszego Sakramentu, z racji trzeciego dnia miesiąca, w przyszłą niedzielę od g. 15.00 w kaplicy, a o g. 18.00 Msza św. w intencjach pielgrzymów.
  15. Ukazał się 33 numer Gazety Siekierkowskiej. Do zabrania w kruchcie kościoła. Polecamy.
  16. Dobiega końca tegoroczna wizyta duszpasterska w parafii. Jej plan:
    28.01. poniedziałek – ul. Melomanów 8 i 10.
    29.01. wtorek i 1 lutego piątek – uzupełnienia
    Jeśli kogoś pominęliśmy, to przepraszamy. Takie osoby, gdy się zgłoszą telefonicznie lub mailowo, to ich nawiedzimy w ramach uzupełnień.
  17. Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy nas przyjęli. Dziękujemy za wspólną modlitwę, rozmowę, zgłoszone propozycje i uwagi, składane ofiary i życzenia. Bóg zapłać!
    Wasze domy i mieszkania, pobłogosławione i poświęcone, niech będą miejscem miłości, jedności, radości i pokoju.
    Wszystkim, a zwłaszcza dzieciom i młodzieży, którzy będą korzystać z zimowych ferii życzymy bezpiecznego i ubogacającego odpoczynku.