24 lutego 2019 r. – VII Niedziela zwykła

1. Dzisiaj gościmy o. Kazimierza Wójciaka, pijara, pierwszego proboszcza naszej Parafii, który od dziesięciu lat posługuje na Ukrainie, w Oczakowie nad Morzem Czarnym, pełniąc tam funkcję proboszcza i kustosza Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej.
  2. W Sanktuarium odbywają się rekolekcje dla młodych „Talitha kum”, prowadzone przez wspólnotę Przymierze Miłosierdzia.
  3. We wtorek doroczne wspomnienie Św. Pauli Montal, założycielki zgromadzenia sióstr pijarek.
  4. Posiedzenie Parafialne Rady Duszpasterskiej we wtorek, 26 lutego, o godz. 19.30.
  5. Modlitwa w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem o. Józefa Markowicza, redemptorysty, w środę, 27 lutego, od godz. 15.00.
  6. Adoracja w intencji moralnej odnowy narodu polskiego w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców w czwartek, 28 lutego, od godz. 15.00, a o godz. 18.00 Msza św. w tej intencji.
  7. Chorych z posługą sakramentalną nawiedzimy w pierwszy piątek miesiąca, 1 III, od godz. 9.30.
  8. Msze św. wieczorne o g. 18.00 będą celebrowane w kościele od 1 marca (piątek).
  9. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek o godz. 19.00.
  10. Nabożeństwo w pierwszą sobotę miesiąca, 2 marca, o godz. 17.15.
  11. Msza św. w intencji wynagradzającej Bogu Wszechmogącemu i Najświętszej Maryi Pannie za bluźnierstwa tych, którzy starają się otwarcie zaszczepić w sercach dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść do Matki Maryi w sobotę o g. 18.00.
  12. Kolejne rekolekcyjne spotkanie, przygotowujące do aktu zawierzenia się Jezusowi Chrystusowi w sobotę, 2 marca, o godz. 18.00.
  13. 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu będziemy przeżywali w dniach 3 – 9 marca br. pod hasłem: „Młodzi trzeźwi i wolni”.
  14. Spotkanie dzieci, które się przygotowują do Pierwszej Komunii św. 3 marca o godz. 11.00.
  15. Spotkanie młodzieży, która się przygotowuje do sakramentu bierzmowaniem 3 marca o g. 16.30.
  16. Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji trzeciego dnia miesiąca w Kaplicy Królowej Wyznawców w niedzielę od godz. 15.00, a Msza św. w intencjach pielgrzymów o godz. 18.00.
  17. W intencji zmarłych poleconych w wypominkach Różaniec św. w przyszłą niedzielę o g. 17.30, a o g. 18.00 Msza święta.
  18. 12. rocznica nominacji Księdza Kardynała Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie przypada w niedzielę, a w poniedziałek Dzień jego Imienin. Prośmy o dary i owoce Ducha Świętego dla naszego Arcypasterza.
  19. Ukazał się 34 numer Gazety Siekierkowskiej, który jest do zabrania w przedsionku kościoła.
  20. W najbliższy piątek – 1 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który został ustanowiony z inicjatywy śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Żołnierze Wyklęci to patrioci, którzy niezłomnie walczyli o wolną Polskę. Wielu zginęło śmiercią męczeńską, a pamięć o Nich przez całe dziesięciolecia była zakazana. Pomódlmy się w intencji Bohaterów naszej niepodległości i oddajmy im hołd. Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL zaprasza mieszkańców Warszawy na uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbędą się 1 marca o godzinie 16.00 na terenie byłego więzienia przy ul. Rakowieckiej 37.