3 marca 2019 r. – VIII Niedziela zwykła

1. Zaproszenie Arcybiskupa Warszawskiego na Święto Papieskie – odczytać.
  2. Dziś rozpoczynamy 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Młodzi trzeźwi i wolni”.
  3. Spotkanie dzieci, które się przygotowują do Pierwszej Komunii św. dzisiaj o godz. 11.00.
  4. Spotkanie młodzieży, przygotowującej się do sakramentu bierzmowaniem dzisiaj o g. 16.30.
  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji trzeciego dnia miesiąca w Kaplicy Królowej Wyznawców dzisiaj od godz. 15.00, a Msza św. w intencjach pielgrzymów o godz. 18.00.
  6. Różaniec św. w intencji zmarłych poleconych w wypominkach dzisiaj o g. 17.30, a Msza święta o g. 18.00.
  7. Jutro w liturgii wspomnienie św. Kazimierza, królewicza i Dzień Imienin naszego Arcybiskupa Metropolity kardynała Nycza.
  8. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna czas Wielkiego Postu. Msze Święte w kaplicy o g. 7.30 i w kościele o 8.15, 18.00 i 19.30. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem.
  9. W Środę Popielcową obowiązuje:
    a. wstrzemięźliwość od potraw mięsnych tych, którzy ukończyli 14. rok życia, bez górnej granicy wieku.
    b. Nadto osoby w wieku od 18 do 60 lat są zobowiązane do zachowania postu także co do ilości. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta.
  10. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  11. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczyna się czas Komunii świętej wielkanocnej, który w tym roku trwać będzie do 16 czerwca, tj. do niedzieli Trójcy Przenajświętszej.
  12. IV przykazanie kościelne wzywa nas, byśmy we wszystkie dni Wielkiego Postu powstrzymywali się od udziału w zabawach. To umartwienie sprzyja opanowaniu instynktów i wolności serca (zob. KKK 2043).
  13. W Warszawie w Środę Popielcową rozpoczyna się modlitwa w kościołach stacyjnych. Wykaz kościołów i program na niedziele i dni powszednie w gablotach.
  14. Doroczne wspomnienie św. Faustyna Migueza, pijara, i św. Jana Bożego, zakonnika, 8 marca.
  15. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o g. 8.15, 17.15 i 19.30.
  16. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej czy Gorzkich Żali możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie zwykłych warunków, tj. stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego.
  17. Msze św. wieczorne o g. 18.00 od 1 marca celebrujemy w kościele.
  18. Kolejne rekolekcyjne spotkanie, przygotowujące do aktu zawierzenia się Jezusowi Chrystusowi w sobotę, 9 marca, o godz. 18.00.
  19. Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę o godz. 17.15.
  20. Dziękujemy wszystkim, którzy przed tygodniem złożyli ofiarę, przeznaczoną dla Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Oczakowie na Ukrainie.
  21. W wieku 95 lat zmarła Janina Wanda Rogólska. Mieszkała przy ul. Gościniec. Została pochowana w piątek na Cmentarzu Czerniakowie. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie!
  22. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Panny.