10 marca 2019 r. – I Niedziela Wielkiego Postu

1. Środą Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post, czas modlitwy i pokuty przygotowujący nas do przeżycia Triduum Paschalnego, najważniejszych świat dla chrześcijan.
  2. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17.15.
  3. Droga Krzyżowa w piątki o g. 8.15 z udziałem uczniów, oraz 17.15 i 19.30.
  4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii są:
    a. dla uczniów szkół podstawowych w dniach 19-20 marca. Poprowadzi je o. Radosław Boboń, pijar,
    b. a dla ogółu wiernych w dniach od 31 marca do 3 kwietnia. Rekolekcjonistą będzie ks. Radosław Warenda, sercanin.
    c. Program duszpasterski na Wielki Post i Triduum Paschalne jest na ulotkach, wyłożonych do zabrania na stoliku z prasą.
    Prosimy o modlitwę, by rekolekcje przyniosły błogosławione owoce.
  5. W wielkopostnych kościołach stacyjnych w Warszawie trwa całodniowa modlitwa i spowiedź od godz. 6.00 do 21.00. Wykaz kościołów i program nabożeństw jest umieszczony w gablotach.
  6. Przypominamy: Od Środy Popielcowej do niedzieli Trójcy Przenajświętszej, w tym roku do 26 maja, trwa okres Komunii św. wielkanocnej. Czwarte przykazanie kościelne mówi: zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach. Czasem pokuty w Kościele są poszczególne piątki całego roku i czas Wielkiego Postu.
  7. Msza św. z udziałem chorych jutro, 11 marca, o godz. 11.00.
  8. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek o godz. 19.00 w kolegium.
  9. Przyszła niedziela będzie niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmiemy sprawę głoszenia Ewangelii Chrystusowej na misjach, jak i samych misjonarzy. Modlitwa i ofiara niech będą naszym udziałem w misji ewangelizacyjnej Kościoła i wyrazem naszej solidarności z misjonarzami.
  10. Zrodziła się inicjatywa założenia przy naszym Sanktuarium Róży Różańcowej Rodziców, którzy chcą się modlić za swoje dzieci, by powierzać Panu Bogu i Najświętszej Maryi Pannie ich teraźniejszość i przyszłość. Róża składa się z 20 osób. Każda z nich modli się indywidualnie i codziennie, odmawiając jedną tajemnicę Różańca. W ten sposób, wspólnie z innymi rodzicami, każdego dnia odmawiamy cały Różaniec, cztery części.
    Informacje i kontakt z koordynatorką, Panią Marleną, na afiszu w przedsionku kościoła i na ulotkach, które są wyłożone na stoliku. Zachęcamy do udziału.
  11. Godz. 11.00 i 13.00: Dzisiaj gościmy p. ANNĘ SZCZEŚNIAK, malarkę Ziemi Łowickiej, która jest osobą niepełnosprawną. Malującą pejzaże, chaty i kwiaty. Rozprowadzając swoje prace zbiera środki na lekarstwa i rehabilitację. Dziękujemy za zainteresowanie jej pracami.