17 marca 2019 r. – II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś gościmy trzyosobowy męski zespół wokalny „Vies Bonum”, który powstał w 2013 roku przy salezjańskiej parafii w Mińsku na Białorusi. Podczas liturgii zaśpiewają parę pieśni.
  2. Dziś przeżywamy niedzielę Ad Gentes pod hasłem Misjonarze mocą Ducha. Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Ofiary na rzecz dzieła pomocy misjonarzom możemy złożyć do skarbony za ławkami lub w przedsionku kościoła.
  3. Msza św. z udziałem przedszkolaków dzisiaj o godz. 16.00.
  4. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17.15.
  5. Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP we wtorek, 19 marca.
  6. Droga Krzyżowa w piątki o g. 8.15 z udziałem uczniów i o 17.15. Trzecie nabożeństwo w tym dniu rozpoczniemy 30 minut wcześniej niż zwykle, tj. o godz. 19.00. Rozważania będą zaczerpnięte z wizji Bł. Anny Katarzyny Emmerich. W modlitwie będą uczestniczyć wierni, którzy kończą 33-dniowe rekolekcje, przygotowujące do aktu zawierzenia. W każdy piątek Wielkiego Postu kościół jest otwarty przez cały dzień z myślą o tych, którzy chcieliby odprawić to nabożeństwo indywidualnie.
  7. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii są:
    a. dla uczniów szkół podstawowych rozpoczną się już jutro i potrwają do środy. Poprowadzi je o. Radosław Boboń, pijar,
    b. dla ogółu wiernych będą od 31 marca do 3 kwietnia. Rekolekcjonistą będzie ks. Radosław Warenda, sercanin.
    Program duszpasterski na Wielki Post i Triduum Paschalne jest na ulotkach, wyłożonych do zabrania na stoliku z prasą.
    Prosimy o modlitwę, by rekolekcje przyniosły umocniły nas w wierze i pomogły nam na co dzień kierować się nauką Jezusa Chrystusa.
  8. W wielkopostnych kościołach stacyjnych w Warszawie trwa całodniowa modlitwa i spowiedź od godz. 6.00 do 21.00. Wykaz kościołów i program nabożeństw jest umieszczony w gablotach.
  9. Fundacja BO WARTO zaprasza na wzruszający i pełen emocji film pt. „Sprawiedliwy” w reżyserii Michała Szczerbica. Opowiada on o polskiej rodzinie, ratującej żydowską dziewczynkę podczas II Wojny Światowej. Twórca zekranizował historię swoich bliskich, odznaczonych Medalem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Projekcja w sobotę 23 marca o godz. 18.30 w siedzibie Fundacji przy ul. Batalionu AK „Bałtyk” 7 lok. U3. Film trwa 90 minut.
  10. W przyszłą niedzielę, 24 marca, odbędzie się w Warszawie Narodowy Marsz Życia. Marsz rozpocznie się o godzinie 13.30 na Placu Zamkowym, a następnie uda się na Plac Trzech Krzyży. Ogólnopolski marsz jest głównym punktem, obchodów Narodowego Dnia Życia. Marsz przypomina dlaczego prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci jest tak ważne, dlaczego tak ważna jest ochrona i wsparcie dla naturalnej rodziny, dlaczego tak istotne są prawa rodziców do decydowania o wychowaniu swoich dzieci, także w szkole. To ostatnie nabiera szczególnego znaczenia choćby ze względu na politykę nakierowaną na promocję w szkołach ideologii gender. Zachęcamy wszystkich, którym leży na sercu dobro rodziny, do wzięcia udziału w Narodowym Marszu Życia i powiedzenia: TAK dla życia, TAK dla rodziny, TAK dla zdrowego wychowania dzieci.