7 kwietnia 2019 r. – V Niedziela Wielkiego Postu

1. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. z racji I niedzieli miesiąca.
  3. Spotkanie dzieci, które się przygotowują do Pierwszej Komunii św. dzisiaj o g. 11.00.
  4. Różaniec św. w intencji naszych zmarłych dzisiaj o g. 16.45.
  5. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17.15.
  6. Msza św. w intencji uczniów klas III gimnazjum, którzy będą zdawać egzaminy będzie celebrowana 10 kwietnia o g. 7.30 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców.
  7. Msza Św. z obrzędem Namaszczenia Chorych w czwartek 11 kwietnia o godz. 11.00.
  8. Droga Krzyżowa w piątek, 12 kwietnia, o g. 8.15 z udziałem uczniów i o g. 17.15. Nabożeństwo o g. 19.30 będzie odprawione na Kopcu Powstania Warszawskiego, a nie w kościele. Podczas tego nabożeństwa będą niesione relikwie męczennika Bł. ks. Józefa Stanka, pallotyna, który podczas powstania warszawskiego był kapelanem zgrupowania „Kryska” Armii Krajowej. Wzięty przez Niemców do niewoli i torturowany. Powieszono go na jego stule przy ul. Solec w Warszawie 23 września 1944 r. Nabożeństwo poprowadzi o. Łukasz Zaraś, kustosz relikwii.
  9. W piątek kościół jest otwarty przez cały dzień z myślą o wiernych, którzy chcieliby odprawić Drogę Krzyżową indywidualnie.
  10. Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci, które będą chrzczone w drugi dzień świąt, już w piątek o g. 19.00.
  11. Msza św. z udziałem przedszkolaków w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.
  12. Panie z Parafialnego Zespołu Caritas rozprowadzają wielkanocne świece. W przyszłą niedzielę będą mieć także palmy.
  13. Są starania, aby przy Sanktuarium powstała Róża Różańcowa Rodziców, którzy się modlą za swoje dzieci. Zgłosiło się 13 rodziców. Aby wspólnota mogła się zawiązać potrzeba jeszcze 7 osób. Chętnych prosimy o kontakt z koordynatorką, Panią Marleną mailowy: m_grabowska@poczta.onet.pl lub telefoniczny: 515 181 461.
  14. Dzisiaj ulicami Warszawy przejdzie XIV Marsz Świętości Życia pod hasłem „Tato to ja!” Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na niezastąpioną rolę ojca w przyjęciu dziecka oraz w jego wychowaniu. Marsz będą współtworzyć ojcowie z różnych stowarzyszeń i wspólnot, m.in. Tato.net, Rycerze Kolumba, Rycerze Jana Pawła II, Przymierze Wojowników, Droga Odważnych. Marsz wyruszy o godz. 12.00 sprzed Kolumny Zygmunta. Poprzedzi go Msza święta w archikatedrze na Starówce o godz. 11.00. Znakiem rozpoznawczym marszu jest akcja „Pielucha dla Malucha”, w ramach której będą zbierane artykuły dla niemowląt z Domów Samotnej Matki w Chyliczkach i w Zielonce.
  15. Dziś kończą się 25 Targi Wydawców Katolickich w Arkadach Kubickiego.
  16. Diecezjalny Dzień Młodzieży odbędzie się w sobotę, 13 kwietnia, w Świątyni Bożej Opatrzności w Wilanowie, pod hasłem Oto ja Służebnica Pańska niech mi się stanie według słowa Twego! Z naszej Parafii udaje się grupa młodzieży z o. Rafałem. Zachęcamy do udziału. Zawiązanie wspólnoty o g. 11.00, a o g. 13.00 Msza św.
  17. W namiocie obok Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie można obejrzeć multimedialną wystawę Śladami Jezusa. Jest to interaktywny projekt edukacyjny, który w nowoczesny sposób opowiada historię Jezusa i rozwoju chrześcijaństwa na przestrzeni wieków. Ekspozycja będzie czynna do 9 czerwca br. Więcej informacji na stronie wystawy: www.sladamijezusa.pl.