Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 21 kwietnia 2019 r.

1. Dziękujemy tym, którzy przygotowali kościół na święta: za sprzątanie, Kaplicę Przechowania, Grób Pański, dekorację, liturgię Triduum Paschalnego oraz aktywny w niej udział.
  2. Dziękujemy asyście procesyjnej za posługę; dzieciom sypiącym kwiaty i ich Rodzicom; siostrze Zuzannie CSFN, p. Sławkowi, organiście i p. Adamowi Wąsowskiemu za koordynację.
  3. Kolejny dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego dzisiaj o g. 15.00 w Kaplicy Królowej Wyznawców.
  4. Jutro Msze Święte według porządku niedzielnego.
  5. Jutrzejsza taca będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  6. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Celebrując Msze św. będziemy śpiewać hymn Chwała na wysokości Bogu, a w Modlitwie Eucharystycznej usłyszymy, że „obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”. Zachęcamy do udziału w Mszach św. Oktawie Wielkanocy.
  7. W piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  8. Wieczór z Maryją w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00.
  9. Za tydzień – II Niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzić będziemy święto patronalne Caritas i rozpoczniemy 75. Tydzień Miłosierdzia.
  10. Spotkanie Rodziców przed Rocznicą Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. ich dzieci, 28 kwietnia o godz. 11.00.
  11. Święto patronalne naszej Parafii będziemy obchodzić 3 maja. Głównej Mszy św. odpustowej o g. 11.00 będzie przewodniczył ks. bp Piotr Jarecki. Pozostałe Msze św. jak w niedzielę, plus Msza św. w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców o g. 15.00. Kazania będzie głosił o. dr Ireneusz Wybraniak, paulin.
  12. Rekolekcje ewangelizacyjne dla młodych „Talitha kum” prowadzone przez wspólnotę Przymierze Miłosierdzia w sanktuarium 27 i 28 kwietnia. Zapisy przez stronę w/w wspólnoty: talithakum.warszawa@gmail.com
  13. W najbliższym tygodniu, 22-27 kwietnia, odbędzie się Kapituła Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów, która dokona oceny kończącej się kadencji, wybierze zarząd Prowincji i zaplanuje kolejne cztery lata. Z tutejszego Kolegium weźmie w niej udział czterech ojców. Z góry przepraszamy za utrudnienia, które powstaną w wyniku ich nieobecności. Prosimy o modlitwę w intencji uczestników Kapituły o dary Ducha Świętego na czas obrad.
  14. Nasza parafia w dalszym ciągu uczestniczy w projekcie „Rodzina rodzinie”. Ofiary składane do skarbony z ławkami przesyłamy, za pośrednictwem Caritas Polskiej, jednej z rodzin w Aleppo w Syrii. W związku z tym Zespół Działu Zagranicznego Caritas Polska przesyła naszej Parafii słowa podziękowania i najlepsze życzenia wielkanocne.
  15. Drodzy Parafianie i Pielgrzymi,
    Święta Wielkanocne
    niech pogłębią Waszą wiarę, że Chrystus żyje i wciąż działa,
    umocnią nadzieję, że śmierć nie jest ostatnim słowem na temat życia,
    i zwiększą Waszą miłość do Boga i ludzi.
    Życzymy Wam serdecznych spotkań rodzinnych pod opieką Najświętszej Maryi Panny, rozradowanej w wielkanocny poranek.