III Niedziela Wielkanocna, 5 maja 2019 r.

1. W uroczystość NMP Królowej Polski, 3 maja, obchodziliśmy święto patronalne naszej Parafii. Dziękuję wszystkim Parafianom, którzy w nim uczestniczyli, a szczególnie tym, którzy się zaangażowali w jego przygotowanie i celebrację.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy XI Tydzień Biblijny pod hasłem: Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego (1 P 1, 12). Zachęcamy, aby się włączyć w narodowe czytanie Pisma Świętego. W koszyczku pod chorem są włożone karteczki, które podają współrzędne fragmentów Ewangelii według św. Jana. Weźmy jedną kartkę, znajdźmy tekst, odczytajmy go i rozważmy.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca dzisiaj po Mszy św.
  4. Zmiana tajemnic różańcowych dla członkiń Róż Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8.00.
  5. Różaniec św. z wypominkami dzisiaj o g. 17.00, a Msza św. w intencji tych zmarłych o g. 18.00.
  6. Nabożeństwa majowe odprawiamy w niedziele i uroczystości o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do indywidualnego i rodzinnego odmawiania Litanii loretańskiej i śpiewania pieśni maryjnych.
  7. Jutro liturgiczne święto apostołów Filipa i Jakuba. Dla społeczności szkoły pijarskiej Dzień Kalasantyński i Msza św. o godz. 18.00.
  8. Posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej we wtorek o godz. 19.30.
  9. Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przypada 8 maja.
  10. Uroczystość Matki Bożej Łaskawej, Głównej Patronki naszego Miasta, w sobotę 11 maja. Główny obchód święta w Sanktuarium przy ul. Świętojańskiej.
  11. W sanktuarium Msza św. z udziałem chorych w sobotę, 11 maja, o g. 11.00.
  12. Pierwsza spowiedź święta dzieci w sobotę, 11 maja, o g. 9.00. Ich Rodziców i Krewnych prosimy, aby wcześniej przystąpili do tego sakramentu.
  13. W niedzielę, 12 maja, w naszej parafii Pierwsza Komunia św. na Msza św. o godz. 11.00. Prosimy, aby wierni, którzy nie są związani z tym wydarzeniem, wzięli udział w Mszy św. o innej godzinie.
  14. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w niedzielę 12 maja o godz. 16.30.
  15. Urząd dzielnicy Mokotów informuje, że w związku ze złym stanem technicznym obiektu, na zlecenie PGNiG TERMIKA S.A. od 1 maja 2019 r. do 31 lipca 2019 r., będzie realizowana inwestycja polegająca na przebudowie wiaduktu kolejowego bocznicy Elektrociepłowni Siekierki nad ul. Kobylańską. Przez trzymiesięczny okres kompleksowej wymiany wiaduktu, wstrzymane zostaną dostawy paliw do zakładu transportem kolejowym. Intensywne prace budowlane będą prowadzone w obszarze bocznicy kolejowej, przez który przebiega ul. Kobylańska. W związku z powyższym, w tym okresie, wystąpią utrudnienia w ruchu na ul. Kobylańskiej. Więcej na stronie: www.mokotow.waw.pl
  16. Zmarł JERZY ŁUKASZEWSKI w wieku 52 lat. Jego pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 12.00 w naszym kościele, po czym będzie pochowany na Cmentarzu w Czerniakowie. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…