IV Niedziela Wielkanocna, 12 maja 2019 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza i rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i do Życia Konsekrowanego. List pasterski Metropolity Warszawskiego – odczytać.
  2. Dziś w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii o godz. 11.00.
  3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania dzisiaj o godz. 16.30.
  4. Nabożeństwa majowe odprawiamy w niedziele i uroczystości o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do indywidualnego i rodzinnego odmawiania Litanii loretańskiej i śpiewania pieśni maryjnych.
  5. Msze św. w ramach tzw. Białego Tygodnia, od poniedziałku do piątku o g. 18.00.
  6. Jutro wspomnienie NMP z Fatimy.
  7. We wtorek, 14 maja, wspomnienie św. Macieja, Apostoła.
  8. W czwartek, 16 maja, uroczystość Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i warszawskiej Metropolii. Główne obchody odbędą się w Sanktuarium przy ul. Rakowieckiej 61 w Warszawie. Uroczystej Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz, a homilię wygłosi generał jezuitów o. Arturo Sosa SJ.
  9. Katecheza przed chrztem dziecka dla rodziców i chrzestnych w piątek, 17 maja, o g. 19.00.
  10. Wspomnienie Św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana w sobota, 18 maja.
  11. Spowiedź święta dzieci przed Rocznicą I Komunii w sobotę, 18 maja, o g. 9.30. Ich Rodziców i krewnych zachęcamy, aby wcześniej przystąpili do tego sakramentu.
  12. Msza św. rocznicowa w przyszłą niedzielę o g. 11.00. Osoby, które nie są związane z tym wydarzeniem, prosimy, aby wzięły udział w Eucharystii o innej godzinie.
  13. 35 rocznicę święceń kapłańskich będzie świętował o. Bogdan Dufaj. Msza św. dziękczynna w sobotę o godz. 12.30.
  14. Nocne czuwanie modlitewne w Sanktuarium w sobotę 18 maja, od g. 21.00 do g. 5.00.
  15. Sanktuarium otrzymało relikwie Świętego Gerarda Majella, włoskiego redemptorysty z I połowy XVIII wieku, który żył 29 lat. Jest patronem dzieci (w szczególności nienarodzonych), porodu, matek (w szczególności w stanie błogosławionym), macierzyństwa, niesłusznie oskarżonych, spowiedników i dobrej spowiedzi. W charakterze testamentu pozostawił karteczkę na drzwiach swojej celi: Tutaj spełnia się Wolę Bożą, tak jak chce Bóg i jak długo będzie chciał.
  16. Przy Sanktuarium zawiązała się Róża Różańcowa Rodziców, którzy będą się modlić za swoje dzieci. Cieszymy się i dziękujemy członkom i pani Marlenie, koordynatorce. Jest prowadzony nabór do drugiej Róży. Zainteresowanych prosimy o kontakt z p. Marleną. Jej adres jest na afiszu i na ulotkach. Róża składa się z 20 osób. Każda z nich modli się indywidualnie i codziennie, odmawiając jedną tajemnicę Różańca. W ten sposób każdego dnia jest odmawiany w intencji dzieci cały Różaniec, cztery jego części.