VI Niedziela Wielkanocna, 26 maja 2019 r.

1. Ks. Kardynał Kazimierz Nycz zaprasza wiernych na Dzień Dziękczynienia do Świątyni Opatrzności w Wilanowie - odczytać.
2. Nabożeństwa majowe ku czci NMP będziemy odprawiać do piątku. Dzisiaj o g. 17.30, a w pozostałe dni po Mszy św. o g. 18.00.
3. W połączeniu z tym nabożeństwem odprawiamy nowennę do Bożej Opatrzności przed Świętem dziekczynienia.
4. Adoracja w intencji moralnej odnowy narodu polskiego i intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa we wtorek, 28 maja, od godz. 15.00, a Msza św. w tej intencji o godz. 18.00.
5. Msza św. o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia będzie celebrowana w 38. rocznica śmierci w katedrze we wtorek o godz. 19.00.
6. Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej (1865-1939), wychowawczyni i opiekunki młodzieży, założycielki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek w środę, 29 maja.
7. Modlitwa w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem o. Józefa Markowicz CSsR w środę od godz.15.00.
8. Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny 31 maja, w piątek.
9. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek o g. 19.00.
10. Wspomnienie św. Justyna (†165), męczennika, apologety z II wieku, w sobotę.
11. Międzynarodowy Dzień Dziecka w sobotę, 1 czerwca. Módlmy się w intencji dzieci o ich wszechstronny rozwój, oraz by wzrastały w mądrości, w łaskach u Boga i ludzi.
12. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi pierwszą sobotę miesiąca o g. 17.15, a Msza św. g. 18.00 będzie celebrowana w intencji wynagradzającej za bluźnierstwa i obelgi przeciwko Dziewictwu Najświętszej Maryi Panny.
13. Nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego rozpoczniemy w sobotę. Będą one odprawiane w niedziele o g. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. o g. 18.00. Uczestnicząc w nich, wynagradzajmy Panu Bogu za grzechy nasze i bliźnich.
14. W powodu wyjazdu z młodzieżą na Lednicę kancelaria parafii w sobotę nie będzie czynna. Przepraszamy.
15. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
16. Przed kościołem są przedstawiciele Domu Samotnej Matki z Dzieckiem z ul. Skierdowskiej 2 w Warszawie. oferują swoje wyroby. Zebrane pieniądze pomogą placówce dalej funkcjonować. Za każdy dar dziękujemy!
17. W wieku 64 lat zmarł KRZYSZTOF WŁODZIMIERZ ZYCHORA. Mieszkał przy ul. Melomanów. Pogrzeb odbędzie się w Klarysewie 28 maja o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…!