Wyjazd na Lednicę 2019

1 czerwca 2019 odbyło się katolickie spotkanie młodych - Lednica 2000. Była to już XXIII edycja, w której uczestniczyło blisko 70 tys. osób, w tym młodzież z naszej parafii przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Tegorocznym hasłem spotkania były słowa Wiesz, że cię kocham!.

Z Warszawy wyjechaliśmy o godz. 7:00, a na Polach Lednickich byliśmy po godzinie 12:00. Po wyjściu z autokaru odbyliśmy spacer, aby dojść na miejsce spotkania. Gdy dotarliśmy i znaleźliśmy swoje miejsce do siedzenia, mieliśmy chwilę dla samych siebie. Był to czas na odpoczynek na łonie natury i razem ze wszystkimi.

O godzinie 15:00 rozpoczęła się Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po jej zakończeniu można było korzystać z sakramentu spowiedzi, który odbywał się w dosyć ciekawy sposób - na polach spowiedzi, jako szczera rozmowa z księdzem. Ważnym elementem spotkania była też Msza Św. o godzinie 20 wraz z Adoracją Najświętszego Sakramentu. Elementem kulminacyjnym spotkania było przejście przez Bramę III Tysiąclecia.

O godzinie 0:40 wyruszyliśmy z Pól Lednickich, a w Warszawie byliśmy o godz. 5:00. Mimo dość upalnej pogody, myślę, że każdemu z nas wyjazd się podobał i dostarczył nam wiele pozytywnych wrażeń.

Karolina Olszewska, uczennica klasy gimnazjalnej