XVI Niedziela zwykła, 21 lipca 2019 r.

1. Liturgiczne święto Świętej Marii Magdaleny - jutro, 22 lipca,.

2. Święto Brygidy (1303-1373), zakonnicy, Patronki Europy - pojutrze, 23 lipca.

3. Wspomnienie św. Kingi (1234-1292), dziewicy, patronki Polski i Litwy w środę, 24 lipca.

4. Święto Jakuba, Apostoła, w czwartek.

5. Również w czwartek wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów odbędzie się w po Mszy św. o g. 7.30 i 18.00.

6. Z inicjatywy MIVA Polska, która niesie pomoc polskim misjonarzom w zdobywaniu środków transportu, już po raz 18 obchodzimy Tydzień św. Krzysztofa, a w nim Akcję św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 km bezwypadkowej jazdy na misyjne środki transportu. Ofiary można składać przez cały tydzień do skarbony w przedsionku kościoła. Za przekazaną pomoc – dziękujemy!

7. Wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Marii Panny w piątek, 26 lipca.

8. Nabożeństwo „Wieczór z Maryją” w sobotę, 27 lipca, po Mszy św. o godz. 18.00.

9. Trzy pielgrzymki: akademicka, niepełnosprawnych i paulińska wyruszą w sierpniu z Warszawy na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach w drodze. Więcej informacji na afiszach w gablocie przed kościołem.

10. Wyjeżdżającym na wakacje i urlopy, życzymy bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku.

11. Polecamy 38 numer Gazety Siekierkowskiej, który jest wyłożony na stoliku w kruchcie kościoła.