XVIII Niedziela zwykła – 4 sierpnia 2019 r.

1. W apelu Konferencji Episkopatu Polski na sierpień – miesiąc abstynencji czytamy: „Świadomi powagi sytuacji w naszej Ojczyźnie prosimy o podjęcie dobrowolnej abstynencji od alkoholu w sierpniu, w miesiącu wielkich patriotycznych rocznic i świąt Maryjnych. Nasi przodkowie nie szczędzili sił i krwi, aby bronić ziemi ojczystej. My także pokażmy, że jesteśmy gotowi bronić wolności wyrzekając się tego, co zniewala tak wielu spośród nas. Wypracujmy w sobie cnoty, dzięki którym staniemy się oparciem dla młodych, autorytetami tak bardzo potrzebnymi w sytuacji upadku wartości. Niech decyzja o zachowaniu abstynencji od alkoholu w sierpniu stanie się początkiem błogosławionej drogi trzeźwości dla wszystkich rodaków w kraju i poza jego granicami. Bez praktykowania świadomej abstynencji przez wielu Polaków nie będzie trzeźwej Polski.”

2. o. Jacek Wolan dzisiaj formalnie kończy obecny okres duszpasterzowania w naszej Parafii. Dziękujemy mu za posługę i życzymy światła i mocy Ducha Świętego w wypełnianiu obowiązków asystenta i sekretarza prowincji.

3. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po błogosławieństwie adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. Zmiana tajemnic dla członków Róż Żywego Różańca św. po Mszy św. o godz. 8.00.

5. Różaniec św. z wypominkami dzisiaj o g. 17.30.

6. Święto Przemienienia Pańskiego we wtorek.

7. Wspomnienie św. Dominika (ok. 1170-1221), wybitnego kaznodziei i założyciela Zakonu Dominikanów, w czwartek, 8 sierpnia.

8. Święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża - Edyty Stein (1891-1942), dziewicy, męczennicy, patronki Europy, w piątek, 9 sierpnia.

9. Święto św. Wawrzyńca (†258), diakona i męczennika, w sobotę, 10 sierpnia.

10. Msza św. z udziałem chorych w niedzielę o godz. 11.00.

11. Zmarł ADAM ŁACH, absolwent pijarskiej szkoły. Miał 20 lat. Jego pogrzeb odbył się w czwartek. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

12. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia. Urlopowiczom życzymy bezpiecznego i owocnego wypoczynku, a pracującym obfitości.