XIX Niedziela zwykła - 20 października 2019 r.

1. W Archidiecezji Warszawskiej od 50 lat jest prowadzona przy Metropolitalnym Seminarium Duchownym formacja lektorów, członków Liturgicznej Służby Ołtarza. Kieruje nią ks. prałat Wiesław Kądziela. Wczoraj w Świątyni Opatrzności odbyły się okolicznościowe uroczystości i promocja lektorska. Wśród nowo ustanowionych lektorów są młodzieńcy z naszej parafii Franciszek K. i Tymoteusz W. Gratulujemy im ukończenia Kursu Lektorskiego i cieszymy się ich obecną i przyszłą posługą słowa.

2. Dzisiaj Dzień Misyjny. Modlitwą i ofiarą wspierajmy tych, którzy w różnych zakątkach świata pełnią ewangelizacyjną misję Kościoła. Skarbona w przedsionku kościoła jest przeznaczona na ten cel.

3. Dzisiaj doroczne liczenie wiernych dominicantes i communicantes.

4. W sanktuarium dziś drugi dzień rekolekcji „Talitha kum” dla młodzieży, prowadzone przez wspólnotę Przymierze Miłosierdzia. Przepraszamy za utrudnienia w parkowaniu.

5. Msza św. z udziałem przedszkolaków dzisiaj o godz. 16.00.

6. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o g. 17.15. Dodatkowo Różaniec św. z udziałem dzieci jest odmawiany od poniedziałku do czwartku o g. 16.00 w kaplicy NMP Królowej Wyznawców. Parafian, którzy regularnie modlą się na różańcu zapraszamy do wspólnoty Róża Żywego Różańca. Zgłoszenia przyjmuje o. Proboszcz.

7. Doroczne wspomnienie św. Jana Pawła II we wtorek, 22 października.

8. Modlitwa w intencji ojczyzny pod przewodnictwem o. Józefa Markowicza i grupy Odrodzenie w środę od godz. 15.00.

9. „Wieczór z Maryją” nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej.

10. Uroczystość bierzmowania w parafii w przyszłą niedzielę o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie ks. Bp Piotr Jarecki. Bezpośrednie przygotowanie młodzieży do tego wydarzenia w czwartek i piątek o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 9.30 – spowiedź św. dla kandydatów, ich rodziców i rodzeństwa oraz świadków.

11. Swych krewnych i znajomych możemy polecić modlitwie Kościoła przez wypominki. Formularze są wyłożone na stoliku z prasą. Wypełnione kartki składamy w zakrystii lub w kancelarii parafii. W intencji zmarłych w listopadzie odmawiamy codziennie Różaniec św. i w piątki celebrujemy Mszę św. o g. 18.00, a w ciągu roku robimy to w pierwsze niedziele miesiąca.

12. "Różaniec śpiewany LIVE (czyt. lajw)" - nabożeństwo różańcowe z rozważaniami kolejnych części różańca przy autorskich aranżacjach muzycznych Mateusza Banasiuka w dniach 28-31 października w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli na Rakowieckiej 61 w Warszawie o g. 19.00. Więcej informacji na stronie internetowej www.rakowiecka.jezuici.pl.

13. Polecamy 40 numer Gazety Siekierkowskiej, który jest wyłożony w przedsionku kościoła.