XXX Niedziela zwykła - 27 października 2019 r.

1. Dziś w parafii uroczystość bierzmowania o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie ks. Bp Piotr Jarecki.
2. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o g. 17.15. Dodatkowo Różaniec św. z udziałem dzieci odmawiamy od poniedziałku do czwartku o g. 16.00 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców.
3. Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji moralnej odnowy narodu polskiego i intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa jutro od g. 15.00 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców. Msza św. w tej intencji o godz. 18.00.
4. Uroczystość Wszystkich Świętych w piątek, 1 listopada. To święto przypomina nam, że jesteśmy powołani, by wieść święte życie, a niebo winno być naszym głównym celem. W tym dniu winniśmy uczestniczyć w Mszy świętej. W naszym kościele będziemy je celebrować według porządku niedzielnego. Tę uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
5. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w sobotę, 2 listopada. Msze św. o 7.30 i 18.00.
6. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę, 2 listopada, od g. 9.30.
7. Nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Najświętszej Maryi Panny o g. 17.15. Msza św. wynagradzająca Bogu i Niepokalanemu Sercu NMP o g. 18.00.
8. Adoracja Najświętszego Sakramentu, z racji trzeciego dnia miesiąca, 3 listopada, od godz. 15.00, a Msza św. w intencjach trwających na modlitwie o godz. 18.00.
9. Odpust zupełny w intencji zmarłych możemy zyskać w dniach od 1 do 8 listopada. Warunki są następujące: pobożne nawiedzenie cmentarza, modlitwa w intencji zmarłych, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy według intencji Ojca Świętego, oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
10. Swych krewnych i znajomych możemy polecić modlitwie Kościoła przez wypominki. Formularze są wyłożone na stoliku z prasą. Wypełnione kartki składamy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W intencji zmarłych w listopadzie odmawiamy Różaniec św. o godz. 17.30 i celebrujemy Mszę św. w listopadowe piątki o g. 18.00. W ciągu roku czynimy to w pierwsze niedziele miesiąca.
11. “Różaniec śpiewany LIVE (czyt. lajw)” - nabożeństwo różańcowe z rozważaniami kolejnych części różańca przy autorskich aranżacjach muzycznych Mateusza Banasiuka w dniach 28-31 października w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli na Rakowieckiej 61 w Warszawie o g. 19.00. Więcej informacji na stronie internetowej www.rakowiecka.jezuici.pl.
12. Zakończył się proces beatyfikacyjny S.B. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W minionym tygodniu Stolica Apostolska ogłosiła, że uroczystość beatyfikacji odbędzie się 7 czerwca 2020 r. w Warszawie, na Placu Piłsudskiego.
13. We wtorek zmarła Alicja Szulc, mieszkała przy ul. Antoniewskiej, miała 87 lat. Jej pogrzeb odbył się wczoraj. Wieczny odpoczynek racz je dać, Panie!...