XXXI Niedziela zwykła – 3 listopada 2019 r.

1. Adoracja Najświętszego Sakramentu dzisiaj:

a. z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św.
b. z racji trzeciego dnia miesiąca, od g. 15.00 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców. Msza św. w intencjach trwających na modlitwie o godz. 18.00.

2. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po Mszy św. o g. 8.00.

3. Duszom w czyśćcu cierpiącym możemy ofiarować codziennie od 1 do 8 listopada dar odpustu zupełnego. W tym celu należy za pobożne nawiedzić cmentarz i odmówić modlitwy za zmarłych, zachowując zwykłe warunki odpustu: spowiedź sakramentalna, Komunia św., modlitwa wg intencji Ojca Świętego i wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

4. Wspomnienie Św. Karola Boromeusza, biskupa, jutro

5. Dzień Kalasantyński dla społeczności szkoły pijarskiej jutro. Msza św. o godz. 18.00.

6. Imieniny naszego organisty p. Sławomira Kuczka we wtorek. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa, darów Ducha św. i opieki Św. Cecylii.

7. Spotkanie męskiej wspólnoty Wojowników Maryi w sanktuarium w środę, 6 listopada, o g. 18.00.

8. Msza św. w intencji Ojczyzny w ramach szkolnych obchodów Święta Niepodległości w czwartek, 8 listopada, o godz. 8.15.

9. Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu oraz Matką i Głową wszystkich kościołów Miasta i Świata, w sobotę, 9 listopada.

10. Fundacja BO WARTO zaprasza na film pt.: „Gdy budzą się demony”. Fabuła jest osadzona w realiach hiszpańskiej wojny domowej (1936-1939). Młody dziennikarz bada przeszłość jednego z przyjaciół swego ojca, którym się okazuje Josemaría Escrivá, założyciel Opus Dei. Projekcja odbędzie się 9 listopada, w sobotę, o godz. 18.00 w siedziby przy ul. Batalionu AK „Bałtyk” 7 lok. U3.

11. Spotkanie Skautów Europy w Sanktuarium w najbliższy weekend. W ramach zlotu spotkanie z weteranką Powstania Warszawskiego – p. Marią Wiensław ps.”Iwonka” w przyszłą niedzielę 10 listopada po Mszy Świętej o godz. 11:00 w Sali teatralnej. Zachęcamy do udziału.

12. W przyszłą niedzielę – XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Organizatorem tego dnia jest Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W tym roku krajem reprezentującym współczesne męczeństwo chrześcijan jest Sudan Południowy. Z tej okazji będziemy gościć ks. dr. Grzegorza Pasia, członka tegoż Stowarzyszenia.

13. W przyszłą niedzielę, 10 listopada, odbędą się trzy spotkania młodzieży:

a. tej, która rozpoczęła przygotowania do bierzmowania o godz. 14.50.
b. tej, która przyjęła sakrament bierzmowania o godz. 18.00 (Msza dziękczynna i agapa)
c. tej, która jest aktywna liturgicznie i ewangelizacyjnie o godz. 16.30.

14. Zmarli:

a. DANUTA KOBIAŁKA, mieszkała przy ul. Korzennej, miała 86 lat. Jej pogrzeb odbył się w czwartek.
b. FLORIAN PROC, mieszkał przy ul. Bluszczańskiej, miał 78 lat. Jego pogrzeb odbędzie się na Bródnie.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!...