XXXIII Niedziela zwykła – 17 listopada 2019 r.

1. Dzisiaj przeżywamy w całym Kościele Światowy Dzień Ubogich. Hasłem tego dnia są słowa psalmu "Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie” (Ps 9,19). Ojciec Święty Franciszek opublikował okolicznościowe orędzie. Z tego tytułu po Mszach św. zbiórka ofiar na rzecz biednych w naszej wspólnocie parafialnej. Za każdy dar dziękujemy!

2. Przypominamy, że nasza parafia już od trzech lat uczestniczy w projekcie Caritas Polskiej Rodzina Rodzinie. Co miesiąc dla jednej z rodzin w Syrii wysyłamy 600PLN.

a. spotkanie przed I Spowiedzią i Komunią św. dla rodziców i dzieci o godz. 11.00,
b. oraz Msza św. z udziałem przedszkolaków o godz. 16.00.
c. Różaniec Św. w intencji zmarłych poleconych w wypominkach odmawiamy w listopadzie codziennie o g. 17.30, a w piątki celebrujemy Mszę św. o g. 18.00.

4. Jutro w liturgii wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki młodzieżowego Ruchu Czystych Serc.

5. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej we wtorek o godz. 19.30.

6. W środę, 20 listopada, wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego (1835-1907), kapłana, jednego z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybiraka, karmelity. Jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary.

7. Modlitwa w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem o. Józefa Markowicza CSsRgrupy Odrodzenie w środę od godz. 15.00.

8. W czwartek, 21 listopada, wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

9. W piątek, 22 listopada, wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy z III wieku, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego. To patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych.

10. Rekolekcje dla małżeństw Kana prowadzone prze wspólnotę Przymierze Miłosierdzia 23-24. listopada br. Zapisy przez stronę internetową Przymierza Miłosierdzia.

11. W przyszłą niedzielę, 24 listopada, uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, które jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej.

12. Fundacja Chrześcijańskie Granie zaprasza na IX Festiwal Chrześcijańskie Granie w niedzielę, 24 listopada 2019 w Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce na Bielanach. Wystąpią młode i debiutujące zespoły. Zapraszamy całe rodziny. Szczegóły na plakatach oraz na www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl.