XXXIV Niedziela zwykła – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 24 listopada 2019 r.

1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która jest patronalnym świętem Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza.
2. Spotkanie młodzieży aktywnej liturgicznie i ewangelizacyjnie dzisiaj o godz. 17.00.
3. Różaniec Św. w intencji zmarłych poleconych w wypominkach odmawiamy w listopadzie codziennie o g. 17.30, a w piątki celebrujemy Mszę św. o godz. 18.00.
4. W Sanktuarium odbywają się rekolekcje dla małżeństw Kana prowadzone przez wspólnotę Przymierze Miłosierdzia.
5. Wspomnienie Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy jutro.
6. Kancelaria parafialna będzie nieczynna we wtorek o godz. 8.00-9.00. Przepraszamy!
7. Doroczne wspomnienie Opieki Świętego Józefa Kalasancjusza w środę, 27 listopada. Msze św. o godz. 7.30, 8.15 szkolna i 18.00.
8. Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji moralnej odnowy narodu polskiego i intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w czwartek, 28 listopada, od g. 15.00 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców. Msza św. w tej intencji o godz. 18.00.
9. Msza święta w intencji błogosławionych owoców beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w archikatedrze warszawskiej również w czwartek, o godz. 19.00.
10. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w piątek, 29 listopada o godz. 19.00.
11. Wspomnienie św. Andrzeja Apostoła, Apostoła w sobotę, 30 listopada.
12. „Wieczór z Maryją”, nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny, 30 listopada po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
13. Kurs Animatora Pijarskiego, w którym będą uczestniczyć młodzi z pijarskich placówek w Polsce odbędzie się w Sanktuarium w przyszły weekend.
14. W pierwszą niedzielą Adwentu, 1 grudnia, rozpoczniemy nowy rok liturgiczny, a wraz z nim cykl duszpasterski w latach 2019-2022 pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Tematem pierwszego roku będą słowa: „Wielka tajemnica wiary”.
15. Fundacja Chrześcijańskie Granie zaprasza na IX Festiwal dzisiaj do Katolickiego Centrum Kultury Dobre Miejsce na Bielanach. Szczegóły na plakatach oraz na www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl.
16. Parafialny Zespół Caritas przez najbliższy tydzień będzie prowadził zbiórkę pluszaków, zabawek i książek dla dzieci w dobrym stanie, na loterię świąteczną, którą chce przeprowadzić 8 grudnia. Dochód zasili fundusz Parafialnej Caritas. Kosz będzie ustawiony w przedsionku kościoła. Ofiarodawcom z góry dziękujemy.
17. Zbiórka ofiar przeprowadzona 10 listopada br. na rzecz Sudanu Południowego w ramach Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym wyniosła 7.820PLN.
18. Zbiórka ofiar 17 listopada na rzecz biednych w naszej parafii w ramach Dnia Ubogich wyniosła 2.349PLN. Za złożone dary - dziękujemy!