1 grudnia 2019 r. – I Niedziela Adwentu

1. Msze św. wieczorne od 2 grudnia do 29 lutego, od poniedziałku do piątku, o g. 18.00 będą celebrowane zasadniczo w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców.
2. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, a wraz nim trzyletni cykl duszpasterski pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Tematem pierwszego roku są słowa: „Wielka tajemnica wiary”.
3. Roraty, Msze Święte ku czci Najświętszej Maryi Panny, będą celebrowane w dni powszednie o g. 7.00.
4. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
5. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po Mszy św. o g. 8.00.
6. Za zmarłych poleconych wypominkami będziemy się modlić w pierwsze niedziele miesiąca Różańcem Św. o godz. 17.30 i Mszą św. o godz. 18.00.
7. W Sanktuarium odbywa się Kurs Animatora Pijarskiego, w którym uczestniczą młodzi z pijarskich placówek w Polsce.
8. Pojutrze adoracja Najśw. Sakramentu, z racji trzeciego dnia miesiąca, od godz. 15.00 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców, a następnie Msza św. o godz. 18.00 w intencjach pielgrzymów.
9. Wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomy III i IV wieku, 4 grudnia.
10. Wspomnienie św. Mikołaja, biskupa Listry, dobroczyńcy, 6 grudnia.
11. Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa Mediolanu, Doktora Kościoła, 7 grudnia.
12. Adwentowy dzień skupienia dla pracowników Kolegium w sobotę od godz. 9.00.
13. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, do której się przygotowujemy nowennę odprawianą w połączeniu z wieczorną Mszą św.
14. Godzinę Łaski tzn. adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 12.00. Podczas tego nabożeństwa przewidujemy odnowienie Aktu zawierzenia się Jezusowi Chrystusowi przez pośrednictwo Najświętszej Maryi Panny według Ludwika Marii Grignion de Montfort.
15. Druga niedziela adwentu to Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie
16. Spotkanie kandydatów do sakramentu Bierzmowania w przyszłą niedziele o g. 16.30, a spotkanie młodzieży aktywnej liturgicznie i ewangelizacyjnie o godz. 17.00.
17. Ogólnoświatowa akcja „Płomyk do Nieba”, w jej ramach Msza św. w intencji zmarłych dzieci i ich rodzin o godz. 17.30 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców.
18. Nasza Parafia włącza się w akcję organizowaną przez Fundację Małych Stópek pt. „Paczuszka dla Maluszka". W dniach 1-15 grudnia będziemy zbierać produkty higieniczne: pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt i artykuły dla mam. Chętnych prosimy o zabranie papierowej bombki z choinki ustawionej w lewej nawie kościoła. Zakupiony produkt zostawiamy w kościele pod choinką do 15 grudnia. Zebrane dary zostaną przekazane dla Domu Samotnej Matki w Chyliczkach.
19. Błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny.