15 grudnia 2019 r. – III Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj trzecia niedziela Adwentu. Nazywamy ją niedzielą Gaudete„Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”.
2. Zadbajmy o duchowe przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. W tym tygodniu:

a. Msze Święte ku czci Najświętszej Maryi Panny, roraty, w dni powszednie o g. 7.00.
b. koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość adoracja codziennie od g. 15.00 do 17.00.
c. kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin w środę, piątek i sobotę.
d. nowenna do Dzieciątka Jezus w połączeniu z wieczorną Mszą św. o g. 18.00 od jutra,
e. Spowiedź Św. w godz. 6.30-8.00 oraz od 17.00-19.00. Jeśli będą penitenci, to czas spowiedzi będzie wydłużany.

3. Dziękujemy organizatorowi świątecznej loterii Patrykowi Rokickiemu, wszystkim darczyńcom i nabywcom. Zebrano kwotę 522PLN, która została przeznaczona na wsparcie ubogich w naszej parafii.
4. Dziękujemy także ofiarodawcom za udział w akcji „Paczuszka dla Maluszka". Artykuły dla mam i pielęgnacji niemowląt przekażemy do Domu Samotnej Matki w Chyliczkach. Dziękujemy patronom akcji Państwu Czerwińskim.
5. Świece na stół wigilijny i opłatki rozprowadzają panie z Parafialnego Zespołu Caritas w kruchcie kościoła.
6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. zostanie przeprowadzona zbiórka żywności i środków higieny osobistej w przedsionku kościoła dla bezdomnych mężczyzn ze Schroniska przy ul. Polskiej.
7. Wizytę duszpasterską planujemy rozpocząć od ul. Melomanów, gdzie będziemy 2, 3 i 4 stycznia. Następnie będziemy kolędować przy ul. Bluszczańskiej od numeru 2 do 76. W tym roku nie nawiedzimy rodzin przy ulicach: Bluszczańska numery nieparzyste, Batalionu AK „Karpaty”, i Grupy AK „Krybar”. Przepraszamy.
8. Zmarł MACIEJ WRZOSEK, w wieku 62 lat, mieszkał przy ul. Gościniec. Jego pogrzeb odbył się w czwartek. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…