19 stycznia 2020 r. – II Niedziela zwykła

1. Trwa Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan pod hasłem: Życzliwymi bądźmy! (Dz 28, 2). Centralne nabożeństwo tego Tygodnia zostanie odprawione w kościele ewangelicko-augsburskim Św. Trójcy przy Pl. Małachowskiego w czwartek 23 stycznia o godz. 18.00.
2. Koncert kolęd w wykonaniu Piccolo Coro Calasanziano dzisiaj po Mszy św. o g. 11.00.
3. Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy pojutrze, 21 stycznia.
4. Dzień Babci również pojutrze, a Dzień Dziadka w środę.
5. Wspomnienie św. Wincentego Pallottiego, kapłana, w środę, 22 stycznia.
6. Wspomnienie Błogosławionych męczenników z Pratulina w czwartek.
7. Msza św. w rocznicę śmierci Kard. Józefa Glempa, Prymasa Polski, w katedrze 23 I o g. 19.00.
8. Wspomnienie św. Franciszka Salezego (1567-1622), biskupa i doktora Kościoła, w piątek.
9. Święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, w sobotę, 25 stycznia.
10. W sobotę nabożeństwo „Wieczór z Maryją” w sobotę, po Mszy św. wieczornej.
11. W przyszłą niedzielę będziemy gościć żeński Zespół Lubystok z Ukrainy.
12. W ramach przygotowania do beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego zapraszamy Parafian do udziału w Mszy św. i modlitwie przy sarkofagu Czcigodnego w archikatedrze Św. Jana Chrzciciela na Starówce 28 stycznia br. o godz. 19.00. W tym dniu pielgrzymują wierni dekanatu wilanowskiego. Eucharystii ma przewodniczyć abp Wojciech Polak, prymas Polski.
13.Fundacja BO WARTO zaprasza na spotkanie z p. Mariuszem Raniszewskim, który opowie o „ZAGUBIONEJ DZIELNICY”, warszawskiej części etnograficznego regionu zwanego Urzeczem, który obejmuje także Augustówkę i Siekierki. Gość przedstawi filmy, archiwalne i współczesne zdjęcia oraz świadectwa mieszkańców tego regionu. Spotkanie się odbędzie 25 stycznia, w sobotę, o g. 17.00  w siedzibie Fundacji ul. Batalionu AK „Bałtyk” 7 lok. U3.
14. Wizyta duszpasterska w parafii:

a. Udajemy się z modlitwą i błogosławieństwem do rodzin, które figurują w kartotece parafialnej.
b. W intencji rodzin, które nawiedzamy celebrujemy Msze św. w dni powszednie o g. 7.30 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców.
c. Nowych mieszkańców parafii, którzy chcą przyjąć duszpasterza, prosimy, aby wcześniej się zgłosili do parafii telefonicznie lub mailowo.
d. Rodziny, które nie mogą przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie, jeśli się zgłoszą, to nawiedzimy je w ramach uzupełnień.
e. Prosimy o przygotowanie krzyża, świecy, wody święconej, kropidła, Pisma św.
f. Woda święcona jest wystawiona w przedsionku kościoła.
g. Wizytę od poniedziałku do piątku rozpoczynamy o g. 16.30, a w soboty o g. 15.00.
h. Zachowujemy zasadę, że w czasie odwiedzin nie przyjmujemy ofiar. Swój dar możecie złożyć w kopercie na tacę, uczestnicząc w niedzielnej Mszy św. Za dar dziękujemy!
i. W tym roku nie nawiedzimy rodzin przy ulicach: Bluszczańska numery nieparzyste, Batalionu AK „Karpaty”, i Grupy AK „Krybar”. Przepraszamy.
j. W okresie kolędowania kancelaria parafialna we wtorki, czwartki i soboty funkcjonuje bez zmian, natomiast w poniedziałki, środy i piątki w godz. od 15.00 do 16.00.
k. Plan kolędy:

20 stycznia (poniedziałek) – ul. Bartycka 22B, Bartycka 22C, Bartycka 24B, ul. Ponikowskiego
21 stycznia (wtorek) – ul. Żenczykowskiego, Ku Wiśle, Wasiutyńskiego
22 stycznia (środa) – ul. Dyżewskiego, Pszenickiego, Siekierkowska, Cytrynowa + Ananasowa (bez bloków)
23 stycznia (czwartek) – ul. Daktylowa, Figowa, Ananasowa 29, 31 i 33.
24 stycznia (piątek, od g. 16.30) – ul. Spiralna
25 stycznia (sobota, od g. 10.00) – ul. Korzenna, Kobylańska, Zegarowa, Mocna, Budzikowa.
27 stycznia (poniedziałek) - ul. Antoniewska + Wolicka + Gąsocińska + Polska (numery parzyste)
28 stycznia (wtorek) - nie ma kolędy – pielgrzymka do archikatedry
29 stycznia (środa) - ul. Polska (numery nieparzyste) + Kątna + Nadrzeczna
30 stycznia (czwartek) - ul. Gościniec + Koszykarska + Gwintowa
31 stycznia (piątek) - uzupełnienia

15. Dzisiaj przedstawiciele wspólnoty Przymierze Miłosierdzia kwestują na rzecz ich członków, którzy w ramach formacji wylatują do posługi w Brazylii. Proszę Olę o trochę informacji.

16. Zmarli:
a. Bogdan SIEGIEDA, l. 85, mieszkał przy ul. Grupy AK Północ, pogrzeb odbył się 14 stycznia br.
b. Andrzej KOCIOŁEK, l. 87, mieszkał przy ul. Żenczykowskiego, pogrzeb odbędzie się 20 stycznia,
c. Janusz TOFIL architekt naszego kościoła, l. 92. Pogrzeb odbędzie się 23 stycznia (czwartek) o godz. 10.00 w Milanówku, w Parafii św. Jadwigi Śląskiej, przy ul. T. Kościuszki 41.
 Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…