26 stycznia 2020 r. – III Niedziela zwykła

a. Pierwsza Niedziela Słowa Bożego,
b. Dzień Chorych na Trąd,
c. Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce,
d. gościmy żeński Zespół Lubystok z Ukrainy.
e. W sanktuarium trwają rekolekcje dla młodych Talitha kum, prowadzone przez wspólnotę Przymierze Miłosierdzia

2. Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji moralnej odnowy narodu polskiego i o błogosławione owoce beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego we wtorek od g. 15.00 i Msza św. o g. 18.00.

3. W ramach przygotowania do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego zapraszamy Parafian do udziału w Mszy św. i modlitwie przy sarkofagu Prymasa Tysiąclecia w archikatedrze Św. Jana Chrzciciela na Starówce we wtorek, 28 stycznia, o godz. 19.00. W tym dniu pielgrzymują wierni z dekanatu wilanowskiego, do którego i my należymy.

4. Modlitwa w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem o. Józefa Markowicza, redemptorysty, w środę, 29 stycznia, od godz. 15.00.

5. Wspomnienie Św. Jana Bosko (1815-1888), w piątek, 31 stycznia.

6. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek o godz. 19.00 w kolegium.

7. Nabożeństwo ku czci matki Bożej pierwszą sobotę miesiąca o g. 17.15.

8. Święto Ofiarowania Pańskiego, w przyszłą niedzielę, 2 lutego, z obrzędem poświęcenia świec, które są znakiem obecności Chrystusa – Światłości Świata.

9. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego również w niedzielę. Koronką do Bożego Miłosierdzia w kościele seminaryjnym przy Krakowskim Przedmieściu o g. 15.00, a następnie procesja z zapalonymi świecami do katedry, gdzie zostanie odprawiona Msza Święta o godz. 16.00.

10. Wizyta duszpasterska w parafii:

a. Udajemy się z modlitwą i błogosławieństwem do rodzin, które figurują w kartotece parafialnej.
b. Nowych mieszkańców parafii, którzy chcą przyjąć duszpasterza, prosimy, aby wcześniej się zgłosili do parafii telefonicznie lub mailowo.
c. Rodziny, które nie mogą przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie, jeśli się zgłoszą, to nawiedzimy je w ramach uzupełnień.
d. W intencji rodzin, które nawiedzamy celebrujemy Msze św. w dni powszednie o g. 7.30 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców.
e. Wizytę od poniedziałku do piątku rozpoczynamy o g. 16.30.
f. Zachowujemy zasadę, że w czasie odwiedzin nie przyjmujemy ofiar. Swój dar możecie złożyć w kopercie na tacę, uczestnicząc w niedzielnej Mszy św. Za dar dziękujemy!
g. W tym roku nie nawiedziliśmy rodzin przy ulicach: Bluszczańska numery nieparzyste, Batalionu AK „Karpaty”, i Grupy AK „Krybar”. Przepraszamy.
h. W okresie kolędowania kancelaria parafialna we wtorki, czwartki i soboty funkcjonuje bez zmian, natomiast w poniedziałki, środy i piątki w godz. od 15.00 do 16.00.
i. Plan kolędy:

27 stycznia (poniedziałek)- Antoniewska + Wolicka + Gąsocińska + Polska (numery parzyste)
28 stycznia (wtorek) - nie ma kolędy – pielgrzymka do archikatedry Św. Jana Chrzciciela
29 stycznia (środa) - Polska (numery nieparzyste) + Kątna + Nadrzeczna
30 stycznia (czwartek) - Gościniec + Koszykarska + Gwintowa
31 stycznia (piątek) - uzupełnienia

11. Fundacja BO WARTO zaprasza na cykl warsztatów dla kobiet w oparciu o poemat o dzielnej niewieście z Księgi Przysłów (31, 10-31). Spotkania, których będzie 8, będą się odbywać w piątki co tydzień od 6 marca 2020 r. od g. 18.00 do 20.00 w siedzibie Fundacji BO WARTO, ul. Batalionu AK Bałtyk 7 lok. U3. Więcej informacji na plakacie i stronie fundacji. Zapisy do dnia 17 lutego e-mailem: warsztaty@fundacjabowarto.pl

12. Ukazał się kolejny numer Gazety Siekierkowskiej, który jest w kruchcie kościoła. Polecamy. 13. Zmarł Stanisław Edward Stańczyk, l. 89, mieszkał przy ul. Cytrynowej, pogrzeb odbył się w piątek. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…