2 lutego 2020 r. – Święto Ofiarowania Pańskiego

1. Dziś przeżywamy Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. z obrzędem poświęcenia gromnic. Są one znakiem obecności Chrystusa – Światłości Świata. Zapalamy je w chwilach zagrożenia i trwogi.
2. Dzisiaj także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Bogu za stan życia zakonnego i modlitwy o nowe powołania do zgromadzeń zakonnych. Taca jest przeznaczona na wsparcie wspólnot klauzurowych.
3. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj, po Mszy św. g. 8.00.
4. Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca bezpośrednio po Mszy św.
5. Spotkanie dzieci przed pierwsza Spowiedzią i Komunią Świętą dzisiaj o godz. 11.00.
6. Msza św. z udziałem przedszkolaków dzisiaj o godz. 16.00.
7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania dzisiaj o g. 16.30
8. W intencji zmarłych poleconych w wypominkach dzisiaj Różaniec św. o g. 17.30, a o g. 18.00 Msza św.
9. Wspomnienie Świętego Błażeja, biskup, orędownika w chorobach gardła jutro, 3 lutego.
10. Adoracja Najświętszego Sakramentu, z racji trzeciego dnia miesiąca, jutro od godz. 15.00 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców, a o godz. 18.00 Msza św. w intencjach pielgrzymów.
11. Dzień kalasantyński dla społeczności pijarskiej szkoły jutro. Msza św. o godz. 18.00 będzie celebrowana w kościele.
12. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej we wtorek o godz. 19.30.
13. Wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy, w środę, 5 lutego.
14. Wspomnienie św. Pawła Miki i jego 25 Towarzyszy, japońskich misjonarzy, męczenników, w czwartek.
15. Chorych i starszych z posługą sakramentalną nawiedzimy w piątek, 7 lutego, od godz. 9.30.
16. Modlitewne czuwanie wspólnoty Misja św. Faustyny w intencji wynagradzającej Bogu za grzechy Polaków, w tym mieszkańców Warszawy w piątek od godz. 21.00.
17. Biuro Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej m. st. Warszawy wraz z Wydziałem Ochrony Środowiska Dzielnicy Mokotów i Radą Osiedla Siekierki zapraszają na spotkanie w sprawie dofinansowania do wymiany kopciuchów i dofinansowania do minielektrowni OZE. Odbędzie się ono we wtorek, 4 lutego, o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej Nr 3, przy ul. Gościniec 53.
18. Fundacja BO WARTO zaprasza na cykl warsztatów dla kobiet w oparciu o poemat o dzielnej niewieście z Księgi Przysłów (31, 10-31). Spotkania, których będzie 8, będą się odbywać w piątki co tydzień od 6 marca 2020 r. od g. 18.00 do 20.00 w siedzibie Fundacji BO WARTO, ul. Batalionu AK Bałtyk 7 lok. U3. Więcej informacji na plakacie i stronie fundacji. Zapisy do dnia 17 lutego e-mailem: warsztaty@fundacjabowarto.pl
19. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w parafii. Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy nas przyjęli. Dziękujemy za wspólną modlitwę, rozmowę, zgłoszone uwagi i propozycje. Dziękujemy za składane ofiary. Wasze domy i mieszkania, pobłogosławione i poświęcone, niech będą miejscem miłości, jedności, radości i pokoju.
20. Zmarła Zofia Możdżonek, przeżyła 91 lat, mieszkała przy ul. Korzennej, pogrzeb odbył się w czwartek. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…