1 marca 2020 r. – I Niedziela Wielkiego Postu

1. Zmiana Tajemnic Różańcowych dla Róż Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00.
2. Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca dzisiaj po Mszy św.
3. Spotkanie dzieci, które się przygotowują do Pierwszej Komunii św. dzisiaj o godz. 11.00.
4. Różaniec św. w intencji zmarłych poleconych w wypominkach dzisiaj o g. 16.45.
5. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17.15.
6. Dzień kalasantyński dla społeczności pijarskiej szkoły jutro. Msza św. o godz. 18.00 będzie celebrowana w kościele.
7. Adoracja Najświętszego Sakramentu, z racji trzeciego dnia miesiąca, w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców we wtorek od godz. 15.00.
8. We wtorek przypada 13. rocznica nominacji kard. Kazimierza Nycza na arcybiskupa archidiecezji warszawskiej, a w środę Dzień Imienin. Polecamy Księdza Metropolitę Waszym modlitwom.
9. Modlitwa w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem o. Józefa Markowicza, redemptorysty, w środę, 4 marca, od godz. 15.00.
10. Chorych i starszych nawiedzimy z posługą sakramentalną w piątek, 6 marca, od godz. 9.30.
11. Modlitewne czuwanie wspólnoty Misja Św. Faustyny w piątek od godz. 21.00.
12. Droga Krzyżowa w piątek o g. 17.15 i 19.30. W każdy piątek kościół będzie otwarty w ciągu dnia dla tych, którzy chcieliby odprawić to nabożeństwo indywidualnie.
13. Klerycy Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego zapraszają mężczyzn z dwóch ostatnich lat liceum oraz starszych na rekolekcje powołaniowe 6 marca o godz. 18.00.
14. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej pierwszą sobotę miesiąca o g. 17.15.
15. Spotkanie kandydatów do bierzmowania 8 marca o g. 16.30.
16. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się:

a. dla uczniów szkół podstawowych od 16 do 18 marca. Poprowadzą je o. Andrzej Lisiak i o. Łukasz Zaraś, pijarzy;
b. zaś dla ogółu wiernych od 21 do 25 marca. Poprowadzą je ks. Sylwester Wójcik i s. Franciszka Godlewska z Ewangelizacyjnej Wspólnoty „Koinonia św. Pawła z Kielc.

Program duszpasterski na Wielki Post i Triduum Paschalne jest na ulotkach, wyłożonych do zabrania na stoliku z prasą. Módlmy się o dobre owoce rekolekcji.
17. W wielkopostnych kościołach stacyjnych trwa całodniowa modlitwa i spowiedź od godz. 6.00 do 21.00. Wykaz tych kościołów i program jest umieszczony w gablotach.
18. Trwają przygotowania do beatyfikacji S.B. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Komitet Organizacyjny przygotowujący uroczystości poinformował, że kto chciałby wziąć udział w uroczystościach beatyfikacyjnych Prymasa Tysiąclecia na Placu Piłsudskiego 7 czerwca br. winien się zgłosić w parafii, w której mieszka. Gorąco zachęcamy do udziału w tym ważnym wydarzeniu. Od dzisiaj do 22 marca włącznie przy ołtarzu św. Józefa Kalasancjusza przyjmujemy zapisy na kary wstępu.
19. Ponawiamy informację, że rozpoczęła się rekrutacja do pierwszej klasy Pijarskiej Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2020-2021. Od września planujemy otworzyć oddziały przedszkolne, tzw. klasy zerowe. Oznacza to, że w przyszłym roku nie będzie rekrutacji do klas pierwszych. Szczegółowe informacje i zasady rekrutacji na stronie internetowej i w sekretariacie szkoły.
20. Dobiega końca malowania kruchty i kościoła. Koszt wynosi kilkadziesiąt tysięcy. Dziękujemy za finansowe wsparcie tych prac przez ofiarę na tacę, ofiary złożone do skarbony za ławkami, bądź przesłane na konto parafii. Jest to nasza odpowiedź na słowo Pisma: Troska o Dom Twój pożera mnie (Ps 69, 10) Dziękujemy!
21. Zmarła JANINA ŚLEDZIAK, przeżywszy 91 lat, mieszkała przy ul. Kątnej. Jej pogrzeb odbędzie się w naszym kościele w środę o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…