Przedświąteczne Spotkanie Środowisk Edukacyjnych

8 grudnia 2011 r., w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w Sanktuarium odbyło się Przedświąteczne Spotkanie Środowisk Edukacyjnych. Na spotkanie przybyli przedstawiciele władz ministerialnych i samorządowych ds. oświaty, reprezentanci szkół i organizacji pozarządowych oraz osoby odpowiedzialne za realizację programów edukacyjnych i wychowawczych. Wszystkich przybyłych na tę uroczystość powitał o. Józef Matras SP, prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów. Następnie głos zabrał p. Mariusz Dobijański, wicekurator mazowiecki oraz p. Andrzej Makulski z Biura Edukacji M. St. Warszawy. Następnie p. Agnieszka Legat z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej podsumowała działania podejmowane w Polsce w ramach Europejskiego Roku Wolontariatu 2011. Po tym celebrowano Eucharystię. Koncelebrze przewodniczył Ks. Kard. Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski. Po Mszy św. Arcybiskup poświęcił opłatki na wigilijne uroczystości. W trzeciej części spotkania odbyła się Gala Ogólnopolskiego Konkursu ”WDZIĘCZNOŚĆ MŁODYCH SERC im. o. Józefa Jońca SP” oraz wręczenie nagród w Konkursie Fotograficznym „Pomagam…” w ramach Europejskiego Roku Wolontariatu. Oprawę muzyczną zapewnił Zespół Muzyczny Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu i miejscowy organista p. Zbigniew Szymborski.